"Kaczyński chce powrotu do PRL-u". Przemówienie prezesa PiS rozłożone na czynniki pierwsze

"Kaczyński chce powrotu do PRL-u". Przemówienie prezesa PiS rozłożone na czynniki pierwsze Źródło: youtube/Prawo i Sprawiedliwość

Jarosław Kaczyński na konwencji partyjnej w Lublinie zapowiedział punkty swojego programu wyborczego na kolejną kadencje. Wiele osób było w szoku ostrym przemówieniem prezesa PiS i jego postulatami. Rozłożył je na czynniki pierwsze ekspert od przemówień.

Jarosław Kaczyński w trakcie przemówienia przedwyborczego zaskoczył swoim apodyktycznym tonem i ogromnymi obietnicami socjalnymi w przyszłej kadencji. Wszystkie sondaże wskazują na spektakularną wygraną PiS w najbliższych wyborach, więc prezes może czuć się pewny siebie. Ekspert od przemówień widzi w wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego niepokojące zapowiedzi.

Jarosław Kaczyński chce zrobić Polskę na wzór PRL. Ekspert nie ma wątpliwości

- Pan prezes Kaczyński proponuje wszystkim powrót do PRL-u, ale takiego PRL- plus. [...] Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość osiągnie większość konstytucyjną, to będzie to przebudowa państwa od podstaw takich, jakich jeszcze sobie niewiele osób wyobraża. Idzie gra o wszystko, a Jarosław Kaczyński powiedział: weźmiemy was wszystkich za twarz [...] Maska opadła. Nie ma nic z zapowiadanej koncyliacyjności. Ani jednego zdania o łączeniu Polski - mówił dr Mirosław Oczkoś, ekspert od wizerunku.

Prezes PiS w trakcie wystąpienia był szczery do bólu. Nie ukrywał swojej wrogości wobec opozycji i otwarcie krytykował rząd Donalda Tuska i Ewy Kopacz. Stwierdził, że gdyby Platforma Obywatelska dalej była u władzy - Polska za 20 lat stałaby w tym samym miejscu, co wywołało salwę oklasków na sali.

Ekspertka stwierdziła, że w przemowie Jarosława Kaczyńskiego słuchać "autorytaryzm"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W trakcie rozmowy z ekspertem na antenie radia "TOK FM" była również dr Ewa Pietrzyk-Zieniewicz z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Poparła ona zdanie specjalisty od wizerunku i wystawiła podobną diagnozę przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego. W tonie wypowiedzi i jej treści, znalazła wiele wskazówek o autorytarnym przekazie prezesa PiS.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż wrócił wcześniej do domu. Gdy przypadkiem zobaczył co wyprawia żona, złożył papiery rozwodowe
2. Lepiej, żeby Jolanta Kwaśniewska nigdy się o tym nie dowiedziała. Jej córka właśnie zaliczyła ogromną wpadkę

- Idzie gra o wszystko, tu się zgadzam i bardzo niebezpiecznie zabrzmiało: musimy uniemożliwić powrót Platformy. Uniemożliwić, czyli konstytucja. I to brzmi groźnie [...] To jest determinacja starego człowieka, który idzie do ostatecznego boju o wszystko - mówiła dr Pietrzyk-Zieniewicz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Dziewczyna rzuciła liścik recepcjonistce. Gdy kobieta go przeczytała, w pośpiechu zawiadomiła policję
  3. Na scenę "The Voice of Poland" wyszła 17-latka. Wystarczyła chwila, Michał Szpak był jak zahipnotyzowany
  4. Benedykt XVI dostał wylewu i jest z nim źle? Rzecznik Watykanu wydał specjalne oświadczenie
  5. Elżbieta Jaworowicz od 35 lat prowadzi "Sprawę dla reportera". Dopiero teraz ujawniono prawdę o programie

Źródło: TOK FM

Następny artykuł