Pół Polski czekało na te słowa. Jest już pilne oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego ws. losu Kuchcińskiego

Pół Polski czekało na te słowa. Jest już pilne oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego ws. losu Kuchcińskiego Źródło: pikio.pl

Jarosław Kaczyński zdecydował się wydać oficjalne oświadczenie w sprawie lotów marszałka Kuchcińskiego. Opozycja i Polacy zgromadzeni przed telewizorami czekali na relację z konferencji prasowej - w końcu prezes PiS ujawnił swoją decyzję.

Jarosław Kaczyński zapowiedział konferencję prasową na czwartek 12.30. W jej trakcie prezes PiS miał się odnieść do skandalu z marszałkiem sejmu Markiem Kuchcińskim. Dla przypomnienia - do mediów wyciekły informacje, że marszałek nad wyraz często korzystał z rządowych samolotów opłacanych z budżetu państwa. Nie wszystkie loty były w sprawach zawodowych, ponadto, były nadawano im wysoki priorytet (nawet gdy nie zawsze było to potrzebne). Okazało się, że razem z marszałkiem latała jego rodzina, oraz inni posłowie PiS. Teraz na jaw dochodzą kolejne fakty dotyczące pasażerów samolotu.

Jarosław Kaczyński na zwołanej konferencji prasowej wydaje oświadczenie na temat lotów marszałka Kuchcińskiego

Konferencje prasową Jarosława Kaczyńskiego zapowiedziano na 12.30 w siedzibie partii rządzącej. Informacje o wszystkich lotach marszałka zostały odpowiednio wcześniej ujawnione i podane do informacji publicznej. Politycy PiS odmawiali udzielenia jakichkolwiek, bardziej szczegółowych informacji - wszyscy wskazywali, że wszystkiego media dowiedzą się o 12:30 od samego prezesa. Do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy podczas konferencji pojawi się Marszałek Kuchciński. Jest już decyzja, która zapadła po wieczornej naradzie władz Prawa i Sprawiedliwości.

Marszałek Kuchciński pojawił się osobiście na samej konferencji. Jak sam powiedział - uważa, że nie złamał prawa, ale podjął decyzję o rezygnacji ze względu na negatywne zdanie opinii publicznej. Jarosław Kaczyński podtrzymał zdanie marszałka, twierdząc, że nie doszło do złamania prawa. Prezes stwierdził, że decyzja zapadła z powodu tego, że partia jest "dla ludzi", którzy źle oceniają loty marszałka.

Ponadto Jarosław Kaczyński wspomniał swoim politycznym nemesis - Donaldzie Tusku, który według prezesa również miał korzystać z priorytetowych lotów rządowych. Zaapelowano, żeby media traktowały partię rządzącą i opozycje pod tym względem "po równo". Finalnie prezes PiS zapowiedział, że wprowadzi rygor w rządzie, który będzie kontrolował loty polityków. Kończąc konferencje, politycy odmówili udzielania odpowiedzi na pytania dziennikarzy.

Będzie nowy marszałek sejmu. Będzie urzędował jedynie dwa posiedzenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dymisji marszałka Kuchcińskiego domagała się opozycja. PiS z początku zakładał, że przeprosiny wystarczą. Marek Kuchciński w poniedziałek wystosował oficjalny komunikat, w którym kajał się i zapowiadał, że zwróci pieniądze za swoje loty. To jednak nie wystarczyło - opozycja dalej grzmiała i chciała się zmiany na stołku marszałka. Ponadto jak podał TVN - aż 66% obywateli domaga się odwołania.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dramat mamy Kasi podczas ślubu. Nagle rozległ się huk, pilna pierwsza pomoc w kościele
2. Już nie tylko Air Kuchciński. Kolejne afery marszałka wychodzą na jaw

W obecnej sytuacji trzeba było dokonać drastycznych zmian na stanowisku marszałka sejmu. Przy tak głośnej aferze i atakach opozycji, zostawienie na stanowisku Kuchcińskiego byłoby bardzo kontrowersyjną decyzją. Problem w tym, że kadencja dobiega końca i nowo wybrany marszałek będzie pełnił swoją funkcję jedynie przez dwa posiedzenia sejmu. W trakcie konferencji nie ogłoszono nowego marszałka.

NAJLEPSZE NEWSY DNIA:

  1. 43-letnia aktorka dodała zdjęcie z zaokrąglonym brzuszkiem. Dwa lata temu dokonała aborcji
  2. Donald Tusk wolałby, żeby TO zdjęcie nigdy nie ujrzało światła dziennego. Pospadacie z krzeseł
  3. Pozwoliła synkowi wybrać dowolne zwierzę ze schroniska. Jego wybór wzrusza do łez
  4. Tak wyglądała żona Sławomira w dniu swojego ślubu. Ten widok zwali was z nóg, jest nie do poznania
  5. Pies był uwiązany na łańcuchu przez 10 lat. Jego reakcja, gdy został uwolniony miażdży serce

Źródło: TVN

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu