Kaczyński poucza jak powinna wyglądać "polska rodzina". "Jeden mężczyzna, jedna kobieta i ich dzieci"

Kaczyński poucza jak powinna wyglądać "polska rodzina". "Jeden mężczyzna, jedna kobieta i ich dzieci" Źródło: youtube.com/Telewizja Republika

Jarosław Kaczyński odwiedził kolejne polskie miasto, aby wystąpić na zorganizowanej przez jego partię konwencji. Wybory zbliżają się wielkimi krokami, a prezes prawicy nie spoczywa na laurach i mówi o wyglądzie polskiej rodziny.

Jarosław Kaczyński podczas spotkania ze swoimi zwolennikami w Lublinie, poruszył temat nie tylko modelu rodziny, ale też chrześcijaństwa oraz pożądanych i wyznawanych wartości. Przemówienie prezesa PiS wywołało skrajne emocje wśród Polaków. 

Jarosław Kaczyński przedstawił program swojej partii i podzielił się wartościami, jakie wyznaje

Jarosław Kaczyński spotkał się z wyborcami i zwolennikami partii na konwencji w Lublinie. Prezes PiS zaprezentował się wraz ze swoimi politykami dzień po konwencji opozycji. Już na samym początku prowadzący, Rafał Bochenek, wbił szpilkę przeciwnikom.

- Nawet nasza konkurencja wczoraj mówiła, że jutro będzie lepiej - stwierdził.

Chwilę po tych słowach na scenę wyszedł Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński i Beata Szydło. Prezes zabrał głos jako pierwszy.

Na początku szef PiS wyznał, że partia ma swój system wartości, który mimo upływu czasu się nie zmienia, "ale zmieniły się okoliczności, bo kontekst jest inny".

- Nasz system wartości jest skonstruowany wokół tego, co wszyscy jak sądzę traktujemy jako najważniejsze: godności człowieka i jego życia. Ochrona życia jest przez nas traktowana szeroko. To ochrona przed eutanazją, aborcją na życzenie i całą ideologią, która wartość ludzkiego życia podważa - zaczął wyjaśniać Jarosław Kaczyński, a zgromadzeni poparli go gromkimi brawami.

Kościół, rodzina i wolność były jednymi z najważniejszych części przemówienia

Tuż po poruszeniu kwestii zasad, wolności człowieka, wspomnieniu i pochwale "Solidarności", nadszedł czas na kolejny punkt programu. 

- Człowiek jest istotą społeczną, tworzy wspólnoty, a dwie są fundamentalne. Pierwsza z nich to rodzina. Jeden mężczyzna, jedna kobieta, w stałym związku oraz ich dzieci. Taki model rodziny ma dzisiaj wielu przeciwników. Rodzina tak rozumiana jest atakowana. Między kobietami i mężczyznami ma być równość, ale każdy z nas rodzi się kobieta albo mężczyzną. I tak ma w Polsce zostać - grzmiał z mównicy Jarosław Kaczyński.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jego słowa były krótko potem przekazywane przez posłów i sympatyków jego partii na Twitterze, jednak pojawiły się także liczne słowa krytyki, docinki, a nawet otwarte wyśmiewanie.

- "Jeden mężczyzna, jedna kobieta i ich dzieci. To rodzina", wykrzyczał na konwencji PiS bezdzietny, 70-letni kawaler - napisał na swoim profilu Marek Migalski, politolog.

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatek myślał, że przygarnął szczeniaka. Rósł w zastraszającym tempie, specjaliści musieli zabrać zwierze w specjalne miejsce

2. Lepiej, żeby Jolanta Kwaśniewska nigdy się o tym nie dowiedziała. Jej córka właśnie zaliczyła ogromną wpadkę

Podczas przemówienia prezesa nie mogło też zabraknąć nawiązania do chrześcijaństwa, bowiem dla Jarosława Kaczyńskiego Kościół jest bardzo ważną częścią życia. Zbliżając się do końca swojej mowy zaznaczył, że Kościół jest ważny dla wszystkich Polaków. Jego zdaniem nieważne, czy ktoś jest agnostykiem czy niewierzącym, bo PiS odrzuca nihilizm - negacja wartości ma niszczyć wszystko.

- Polska pozostanie wyspą wolności. Chcemy umacniać polską demokrację - zapewniał prezes PiS.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Dziewczyna rzuciła liścik recepcjonistce. Gdy kobieta go przeczytała, w pośpiechu zawiadomiła policję
  3. "Mąż wydziela mi pieniądze, po 10 zł na dzień". Magda nie wie co dalej robić
  4. Nagranie ze ślubu 10-latki z dorosłym mężczyzną obiegło świat. Po jego obejrzeniu można być w szoku
  5. Mąż błagał Edytę, by pozwoliła się zbiorowo zgwałcić. W centrum miasta nie był w stanie obronić jej ani siebie

Źródło: Na Temat

Następny artykuł