Zdjęcie błyskawicznie okrążyło sieć. Dokładnie pokazuje, czy Lech Kaczyński pił w Magdalence z komunistami

Zdjęcie błyskawicznie okrążyło sieć. Dokładnie pokazuje, czy Lech Kaczyński pił w Magdalence z komunistami Źródło: Wikimedia Commons/Senate of the Republic of Poland

Jarosław Kaczyński stanowczo zaprzecza, jakoby jego brat pił alkohol z komunistami w Magdalence. Głośna wypowiedź Donalda Tuska rozjuszyła prezesa PiS. Wygląda jednak na to, że doszło do niemałej pomyłki.

Jarosław Kaczyński wściekł się po tym, jak Donald Tusk wspomniał o jego tragicznie zmarłym bracie. Złość lidera Prawa i Sprawiedliwości była na tyle duża, że sam chyba nie do końca wiedział, o czym mówi. Archiwalne zdjęcia podważają wiarygodność słów Jarosława Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński uważa, że jego brat nie pił z komunistami. Odpowiedź na wypowiedź Donalda Tuska

Ostatnio Donald Tusk wygłosił przemowę w związku z 30-leciem wyborów w Gdańsku. Wspomniał w nim tragicznie zmarłego Lecha Kaczyńskiego. Były premier przytoczył sytuację, która odbywały się od 1988 roku pomiędzy przedstawicielami władz komunistycznych a oficjelami "Solidarności". Jak wspomniał Tusk - Kaczyński pił tam alkohol razem z Lechem Wałęsą i Czesławem Kiszczakiem, ale nie potępia tego zachowania. Stwierdził, że pozwoliło to wypracować pokojowe rozwiązanie.

- [...] uwierzcie mi, ja widziałem te prawdziwe zdjęcia. A mówię o tym, nie żeby dokuczać, ale żeby powiedzieć rzecz najbardziej oczywistą: a co mieli robić, strzelać do siebie, poprowadzić ludzi na siebie, czołgi? - stwierdził Donald Tusk.

Na wypowiedź przewodniczącego komisji europejskiej szybko odpowiedział Jarosław Kaczyński.

- Donald Tusk ma obyczaj kłamać i kłamie w każdej sprawie, także i w tej, chociaż oczywiście on w Magdalence nie był. Był po prostu wtedy człowiekiem, powiedzmy, niespecjalnie ważnym - powiedział w ostrych słowach prezes PiS.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prawda okazała się być zgoła inna. Lech Kaczyński pił alkohol w Magdalence

Jak się później okazało, wiarygodność słów Jarosława Kaczyńskiego została szybko podważona. Internauci znaleźli zdjęcie na fragmencie dokumentu z Magdalenki, gdzie widać jak tragicznie zmarły prezydent RP trzyma kieliszek w towarzystwie innych polityków obecnych na rozmowach.

Ponadto sam Lech Kaczyński przyznał się niegdyś do picia alkoholu podczas spotkań poprzedzających obrady okrągłego stołu. Mówił o tym w książce-wywiadzie "O dwóch takich... Alfabet braci Kaczyńskich" z 2006 roku.

- Aż tak to nie. Ale ja piłem bardzo mało - odpowiedział prezydent na pytanie o to, czy nie pił.

uploaded

Najlepsze newsy dnia:

  1. Emerytura Henryki Krzywonos jest GIGANTYCZNA! Legenda Solidarności opływa w bogactwo. Zdębiejecie na widok tych kwot!
  2. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest
  3. Z ostatniej chwili: Polsat informuje o tragedii rodzinnej na zachodzie Polski. Chłopiec nie żyje, matka i braciszek w szpitalu
  4. Zastygliśmy, gdy zobaczyliśmy jak teraz wygląda żona Wiśniewskiego, Mandaryna. Ale jej 16-letnia córka deklasuje nawet Roksanę Węgiel
  5. Roksana Węgiel w końcu przerywa milczenie ws. zatrzymania przez policję. To tłumaczenie nie spodoba się wielu fanom
  6. Boczek z Kiepskich pokazał się z córką. Dziewczyna niesamowicie go przypomina

Źródło: gazeta.pl

Następny artykuł