Kaczyński popełnił błąd ws. ostatniej afery PiS? Badanie ujawniło opinię Polaków

Kaczyński popełnił błąd ws. ostatniej afery PiS? Badanie ujawniło opinię Polaków

Jarosław Kaczyński może mieć poważne problemy na ostatniej prostej kampanii wyborczej. Jak się okazało, prezes Prawa i Sprawiedliwości popełnił błąd w sprawie jednej z ostatnich afer tej partii. Badanie wykazało, co na ten temat sądzą Polacy.

Jarosław Kaczyński według opinii Polaków popełnił błąd w sprawie głośnej afery z udziałem Mariana Banasia. Mimo iż zamieszany w sprawę polityk aktualnie przebywa na bezterminowym urlopie, to głosy na temat tej sprawy nie cichną. Badanie na zlecenie "Rzeczpospolitej" pokazało opinię Polaków na ten temat. 

Jarosław Kaczyński i kamienica Mariusza Banasia

Przypomnijmy, że afera z Mariuszem Banasiem wywołała prawdziwą polityczną burzę. Wiele osób zastanawiało się, dlaczego dopiero teraz wszystko wyszło na jaw, skoro od ponad roku majątek polityka był pod lupą Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W kamienicy, którą wynajmował szef NIK, funkcjonował hotel na godziny. Co więcej odkryto w tej sprawie powiązania ze znanym krakowskim przestępcą, który prowadzi agencje towarzyskie.

Według wyników sondażu SW Research, przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej" ponad połowa ankietowanych uważa, że partia Prawo i Sprawiedliwość popełniła błąd wybierając Mariana Banasia na szefa NIK. Zaledwie 12,4 proc. uważa tę decyzję Jarosława Kaczyńskiego za dobrą. Tak ogromna różnica jednoznacznie sugeruje, że Polacy nie pozostali obojętni na aferę partii rządzącej. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mariusz Banaś objął funkcję szefa NIK pod koniec sierpnia, a chwilę później "Superwizjer" w stacji TVN wypuścił materiał, w którym ukazał prawdziwe przeznaczenie kamienicy polityka. W wyniku afery były szef NIK udał się na bezterminowy urlop i poprosił o odwołanie wszystkich swoich zastępców. 

Dzisiaj grzeje: 1. Sześcioletnia uczestniczka konkursów piękności została zamordowana. Jej ciało znaleziono w piwnicy. Sprawa mrozi krew w żyłach

2. Najgorszy taniec w historii programu? Już przed występem zalała się łzami, "znaleźliśmy się w tanecznym piekle"

Wybory parlamentarne już za tydzień, z wyniki sondażu wskazują, że Polacy pamiętają o burzliwej aferze partii rządzącej. O tym czy prezes Kaczyński straci przez tę sytuację część swoich wyborców, dowiemy się już 13 października.

Najlepsze newsy dnia:  

  1. Nie Biedronka i nie Lidl. Najtańszy supermarket w Polsce bije je na głowę
  2. Żona powiedziała, że wyjeżdża na weekend. Gdy mąż wrócił do domu, zemdlał. To, co zobaczył go przerosło
  3. Do sieci trafiło zdjęcie sześcioraczków, które wyciska łzy. Niezwykłe i wzruszające
  4. Michał Szpak odwrócił fotel i nie mógł uwierzyć własnym oczom. Na scenie „The Voice of Poland” zaśpiewała bliska mu osoba
  5. Dzisiaj rocznica śmierci Anny Przybylskiej. Wygląd jej grobu po 5 latach przyprawia o dreszcze

źródło: Na temat

Następny artykuł