Kaczyński zarzucił Tuskowi kłamstwo. Ujawniono zdjęcie, które pokazało kto ma rację

Kaczyński zarzucił Tuskowi kłamstwo. Ujawniono zdjęcie, które pokazało kto ma rację Źródło: Flickr/Piotr Drabik

Jarosław Kaczyński krytycznie odniósł się do słów Donalda Tuska na temat tragicznie zmarłego brata. Jak powszechnie wiadomo, prezes PiS oraz przewodniczący Rady Europejskiej od lat za sobą nie przepadają. Tym razem poszło o picie wódki z generałem Kiszczakiem.

Jarosław Kaczyński znany jest ze swojej niechęci do Donalda Tuska. Panowie pielęgnowali swój konflikt przez długie lata. Tym razem poszło o sprawę z przeszłości. Lider PiS zarzucił Tuskowi kłamstwo dotyczące Lecha Kaczyńskiego. 

Jarosław Kaczyński zarzuca Tuskowi kłamstwo

Jarosław Kaczyński zdaje się nie kryć swojej niechęci do niektórych osób.Przez długie lata jego głównym rywalem na polskiej scenie politycznej był przewodniczący PO. Cała Polska przez pewien czas żyła doniesieniami dotyczącymi sporów między tymi politykami. 

Wygląda na to, że konflikt między politykami znów może się zaostrzyć. Tym razem Jarosław Kaczyński zarzucił Donaldowi Tuskowi kłamstwo. Według niego były premier podczas swojego wystąpienia na wiecu na Długim Targu w Gdańsku podał informacje, które są nieprawdziwe. 

"Mój brat nie pił wódki z Kiszczakiem"

Chodzi o wypowiedź Tuska na temat Lecha Kaczyńskiego. Przewodniczący Rady Europejskiej wspominał w swojej przemowie dawne czasy i moment, w którym Polska wyswobodziła się z jarzma komunizmu.

Opowiadając o fenomenie roku 1989, a także o wielkim zwycięstwie polskiego społeczeństwa, przypominał o tym, że Polacy nie podzielili się wtedy na żadne frakcje. Nie było wsi i miasta ani podziału na bogatych czy biednych. Wszyscy solidaryzowali się w tym trudnym dla naszego kraju okresie. Kluczowa była chęć zbudowania porozumienia i uniknięcia krwawej rewolucji. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

– Oglądamy dziś te zdjęcia [...], generałowie Kiszczak, Jaruzelski i Lech Wałęsa, Kaczyński piją wódkę – mówił.

To zdanie zdenerwowało Jarosława Kaczyńskiego, który twierdzi, że jego brat nigdy w życiu nie spoufalał się z komunistycznymi działaczami.  Twierdzi, że na spotkaniu w Magdalence pomiędzy przedstawicielami opozycji a reprezentantami reżimu komunistycznego, jego świętej pamięci brat, nie pił alkoholu z generałem Czesławem Kiszczakiem. Sądzi również, że takie insynuacje są obraźliwe i nazywa Donalda Tuska kłamcą. 

Ostatnio wypłynęły jednak zdjęcia, które potwierdzają słowa Donalda Tuska. Ciekawe jak na to zareaguje prezes Kaczyński. Być może będzie to początek kolejnego długiego sporu pomiędzy politykami. Istnieje również opcja, że Jarosław Kaczyński przyzna się do błędu i przeprosi przewodniczącego Rady Europejskiej. Czas pokaże, w jakim kierunku potoczy się ta sprawa.

(screenshoty: youtube/Kalumniok)

ZOBACZ TAKŻE

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Julia Wieniawa już niedługo straci pracę! Sensacyjne doniesienia mediów, ogromne pieniądze w tle
  4. Wstrząsające doniesienia o głównym dostawcy mięsa Biedronki. Przez afrykański pomór świń ma ogromne problemy
  5. Druzgocąca wiadomość z "Na wspólnej". Jeden z bohaterów nie żyje, nagła, niespodziewana tragedia
  6. Księżna Kate miała nietęgą minę. Nagle na balu pojawiła się kochanka Williama, szokujące doniesienia mediów

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News