"Dramat" Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS musi spłacać kredyt

"Dramat" Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS musi spłacać kredyt Źródło: Flickr/Piotr Drabik

Jarosław Kaczyński zaprezentował swoje oświadczenie majątkowe. To, jakie są oszczędności polityka, może wielu zszokować. Wiadomo, że polityka to bardzo dochodowy biznes, ale te kwoty porażają. Prezes Kaczyński próbuje usprawiedliwić się tym, że ma do spłacenia kredyt zaciągnięty w związku z leczeniem chorej matki.

Jarosław Kaczyński jest jedną z kluczowych postaci polskiej polityki. Nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się, jak wyglądają jego zarobki. Niedawno prezes PiS ujawnił swoje oświadczenie majątkowe. To, co się tam znajduje może zdziwić wyborców. 

Jarosław Kaczyński pokazał oświadczenie majątkowe. Wiele osób będzie zdziwionych

Kwoty, jakie pojawiają się w oświadczeniu majątkowym Jarosława Kaczyńskiego, są nieosiągalne i niemal niewyobrażalne dla przeciętnego Polaka. Poza otrzymał 110 tys. 898 zł uposażenia poselskiego, prezes otrzymał także 30 tys. zł diety parlamentarnej. Nie można również zapomnieć o 79 tys. zł emerytury, które również spłynęło na konto przywódcy PiS-u.

Jarosław Kaczyński usiłował nieco zmienić te sumy tłumacząc, że jest w trakcie spłacania kredytu. Również zadeklarował to w swoim oświadczeniu majątkowym. Polityk utrzymuje, że spłaca właśnie zaciągnięty w SKOK Kasa im. Stefczyka kredyt w wysokości 118 tys. zł. Utrzymuje, że pożyczył te pieniądze w celu pokrycia kosztów związanych z opieką nad chorą matką. Te pieniądze zostały także wykorzystane na jej leczenie i upamiętnienie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prezes PiS zapewnił, że nie ma żadnych oszczędności w walutach zagranicznych, ani papierów wartościowych. Jest jednak współwłaścicielem 1/3 domu o wartości 1,5 mln złotych.

Jeżeli przeliczyć te wszystkie kwoty dojdzie się do wniosku, że prezes nie ma co narzekać na brak funduszy. Niepoważna wydaje się również jego deklaracja o tym, że ma na swojej głowie spłatę kredytu, skoro doskonale wiadomo, jakimi pieniędzmi tak naprawdę dysponuje. "Dramat" polityka wydaje się zdecydowanie przesadzony.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Julia Wieniawa już niedługo straci pracę! Sensacyjne doniesienia mediów, ogromne pieniądze w tle
  4. Wstrząsające doniesienia o głównym dostawcy mięsa Biedronki. Przez afrykański pomór świń ma ogromne problemy
  5. Druzgocąca wiadomość z "Na wspólnej". Jeden z bohaterów nie żyje, nagła, niespodziewana tragedia
  6. Księżna Kate miała nietęgą minę. Nagle na balu pojawiła się kochanka Williama, szokujące doniesienia mediów

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News