Kaczyński zaciągnął ogromny kredyt. Prezes zarabia za mało?

Kaczyński zaciągnął ogromny kredyt. Prezes zarabia za mało? Źródło: Flickr/Piotr Drabik

Jarosław Kaczyński opublikował swoje oświadczenie majątkowe. Można przeczytać w nim nie tylko o oszczędnościach prezesa i posiadanej przez niego nieruchomości, lecz także o długu jaki zaciągnął.

Jarosław Kaczyński, podobnie jak inni posłowie, złożył oświadczenie majątkowe. Status finansowy prezesa partii rządzącej jest na pewno interesującym tematem dla postronnych obserwatorów. Wydaje się, że osoba pełniąca - choć nieoficjalnie - tak dużą rolę w państwie, powinna opływać w bogactwach. Wszystkie informacje na temat oszczędności Kaczyńskiego można teraz przejrzeć na stronie sejmu, a szczególnie interesująca jest kwestia kredytu. Czyżby prezes PiS zarabiał zbyt mało? 

Jarosław Kaczyński zwiększył oszczędności, spłaca też kredyt

W oświadczeniu możemy znaleźć informacje o oszczędnościach prezesa i nieruchomościach, jakie posiada. Z dokumentu wynika, że Kaczyński ma 1/3 własności domu o powierzchni ok. 150 km kwadratowych, który wart jest 1,5 mln zł. Zebrał też 63 tys. zł oszczędności. W zeszłym roku zarobił 110 tys. zł, otrzymał 30 tys. zł diety parlamentarnej oraz 79 tys. złotych emerytury. W porównaniu z zeszłorocznym oświadczeniem widać, że mocno wzrosły oszczędności prezesa PiS. Za 2017 zadeklarował ich wysokość na 19 tys. zł. 

Łącznie Jarosław Kaczyński osiągnął w 2018 roku dochód ok 220 000 złotych. Kwota ta wynosi mniej więcej tyle samo, co roczne zarobki prezydenta - głowa państwa zarabia ok. 20 tys. zł miesięcznie. Prezes PiS nie jest jednak najbogatszym z posłów, Grzegorz Schetyna np. zadeklarował posiadanie ok. 250 tys. złotych oszczędności. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oświadczenie Kaczyńskiego zawiera także informację o kredycie, jaki prezes zaciągnął w SKOK-u. Powodem wzięcia pożyczki była, jak czytamy w dokumencie, opieka nad chorą matką i koszta związane z jej upamiętnieniem. Jadwiga Kaczyńska zmarła w 2013 roku. Co ciekawe, w Starachowicach, skąd pochodziła, uhonorowano ją ulicą jej imienia. Prezes musi spłacić SKOK-owi jeszcze 118 tys. zł i jest to jedyne zobowiązanie, jakie zadeklarował w swoim oświadczeniu. Czyżby zarobki były dla prezesa zbyt niskie i musiał wspomagać się kredytem mimo tego, że zarabia tyle, co sam prezydent? Z pewnością wiele osób nie będzie mogła uwierzyć w to, ze przy takiej wypłacie można jeszcze myśleć o kredycie, choroba matki jednak najwyraźniej była wyjątkowo kosztowna. 

Prezes PiS o spółce Srebrna

Ciekawym wątkiem, który pojawia się w oświadczeniu majątkowym Jarosława Kaczyńskiego, są jego wyjaśnienia dotyczące spółki "Srebrna". O spółce stało się głośno, gdy "Gazeta Wyborcza" opublikowała treść nagrań, tzw. "taśm Kaczyńskiego". Niejasna była rola, jaką pełni w "Srebrnej" prezes.

- Posiadałem jednorazowo pełnomocnictwo do reprezentowania Fundacji "Instytut Lecha Kaczyńskiego" oraz pozostałych wspólników na nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników Srebrna Sp. z o.o. oraz wykonywania prawa głosu z wszystkich przysługujących wspólnikom udziałów w kapitale zakładowym Spółki. Posiedzenie to nie odbyło się, pełnomocnictwo zostało odwołane – tłumaczy w swoim oświadczeniu Jarosław Kaczyński. Oświadczenia majątkowe posłów można przeczytać na oficjalnej stronie sejmu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Opublikowano oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego. Wspomniał o spółce Srebrna
  4. Przed Martą Manowską zupełnie nowe wyzwanie. Za pół miliona poprowadzi nowy program
  5. To miało być cudowne popołudnie. Mężczyzna zaczął się topić ze swoim 7-letnim synem
  6. Małgorzata Rozenek ukrywa, że spodziewa się dziecka? 'Tadzio nie może doczekać się rodzeństwa'

Źródło: Money Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News