Zaskakujące wyniki sondażu. Morawiecki bije na głowę prezesa PiS

Zaskakujące wyniki sondażu. Morawiecki bije na głowę prezesa PiS Źródło: .

Jarosław Kaczyński musi pogodzić się z tym, że Mateusz Morawiecki ma nad nim zdecydowaną przewagę. To sromotna porażka prezesa Prawa i Sprawiedliwości, która z pewnością zaskoczy wielu Polaków.

Jarosław Kaczyński niestety nie będzie wspominał tego sondażu zbyt dobrze. Na pewno się nie spodziewał, że Mateusz Morawiecki pozostawi go tak daleko w tyle. Okazuje się, że prezes Prawa i Sprawiedliwości wcale nie ma takiego poparcia, jak można by się spodziewać. 

Jarosław Kaczyński jest zdecydowanie na przegranej pozycji

"Rzeczpospolita" przeprowadziła sondaż, pytając polityków, a także resztę Polaków, kogo widzieliby na stanowisku premiera tuż po jesiennych wyborach parlamentarnych. Wyniki okazały się ogromnym zaskoczeniem. Spodziewano się, że to prezes PiS będzie mógł cieszyć się największym poparciem, okazuje się jednak być wręcz przeciwnie - elektorat chce drugiej kadencji obecnego premiera, a prezesa PiS zostawia daleko w tyle rankingu. 

Mateusz Morawiecki rozgromił Kaczyńskiego w najnowszym badaniu. Przodował w dwóch rodzajach sondażu: spontanicznym i tym, gdzie przepytywani wybierali kandydata z listy. W obu przypadkach osiągnął wynik prawie 40%. Drugim kandydatem na premiera jest Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL, trzecim Grzegorz Schetyna, a czwartym Donald Tusk. Jarosław Kaczyński był niemalże na samym końcu listy. 

Morawiecki w tym momencie ma przewagę 88% głosów

Aż 89% wyborców PiS z roku 2015 wybrałoby na premiera Mateusza Morawieckiego. Co dziwne, zaledwie 1% wyborców na tym stanowisku widziałoby Jarosława Kaczyńskiego. To niebagatelna przewaga aż 88%, którą odczytywać można jako druzgocącą porażkę prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Sprawa ma się kompletnie inaczej, jeśli by spytać o zdanie wyłącznie najważniejszych polityków partii PiS. Oni jak najbardziej chcieliby, żeby stołek premiera objął ich prezes.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Chciałbym, żeby Jarosław Kaczyński został premierem. Wszystko zależy jednak od sytuacji politycznej na jesieni. Na pewno prezes PiS były świetnym szefem rządu - stwierdził były wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Ryszard Czarnecki jest tego samego zdania co Adam Bielan, ale woli dmuchać na zimne. Najpierw woli mieć pewność, że wybory zostaną przez nich wygrane, a co będzie później to już najmniejszy problem.

"Rzeczpospolita" jest pewna co do wyniku jesiennych wyborów: zwycięstwo prawicy wydaje się być nieuniknione i czekają nas kolejne 4 lata pod rządami PiS-u. Tak jak wyborcy PiS są zdecydowanie zgodni, elektorat Platformy nie potrafi ustalić, kto byłby lepszy jako szef rządu z tej partii: aż 48% osób nie wyraziło zdania. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. NIE ŻYJE znana aktorka, miała 47 lat. Osierociła troje małych dzieci
  2. Żony Braci Golec to prawdziwe góralskie piękności. Nie uwierzycie, jak wyglądają ukochane słynnych braci
  3. Jest oficjalne oświadczenie prawników ws. informacji o rozwodzie Kate i Williama
  4. Mąż dowiedział się, że żona go zdradza. Poniżył kobietę w najgorszy możliwy sposób
  5. Były mąż Kaczyńskiej po latach ujawnia kulisy identyfikacji ciała Marii Kaczyńskiej. Porażające
  6. Anja Rubik przyszła na imprezę Vogue z całkiem nagimi piersiami. Tak, CAŁKIEM nagimi

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News