Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania przeciwko Kaczyńskiemu

Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania przeciwko Kaczyńskiemu Źródło: youtube/Prawo i Sprawiedliwość

Jarosław Kaczyński został oskarżony przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych o atakowanie osób homoseksualnych. Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania, podając oburzający powód.

Jarosław Kaczyński raczej będzie zadowolony z odrzucenia wniosku do prokuratury. Po wypowiedzi lidera PiS w Stalowej Woli, środowiska związane z LGBT zarzucały prezesowi partii rządzącej atak na osoby homoseksualne. Liczyli, że uda się doprowadzić do sprawy sądowej.

Jarosław Kaczyński słowami na mównicy oburzył środowiska LGBT

Do incydentu doszło podczas pikniku rodzinnego Prawa i Sprawiedliwości w Stalowej Woli. Wtedy to Jarosław Kaczyński miał udzielić poparcia słowom arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który z mównicy otwarcie mówił o "zarazie LGBT". Prezes PiS miał podczas przemówienia wyrazić głęboką wdzięczność.

- Są dzisiaj w naszym kraju tacy, którzy chcą się wedrzeć do naszych szkół, do naszego życia, którzy chcą odebrać nasze prawa, kulturę, którzy atakują Kościół, nasze świętości. To trzeba odeprzeć. Jestem bardzo wdzięczny ks. abp. Markowi Jędraszewskiemu za to, że w słowach zdecydowanych ujął ten problem. To wielki problem dla Polski. Jeśli chcemy żyć w Polsce dużo zamożniejszej niż dzisiaj, ale żyć w wolności, a nie podlegać temu, co dzieje się poza granicami, gdzie ludzie są karani za wolność słowa, żeby to nie przyszło do naszego kraju. Polska musi być wyspą wolności - mówił Jarosław Kaczyński. 

Prezes PiS był coraz bardziej stanowczy w swoich słowach, dlatego po chwili dodał jeszcze więcej oliwy do ognia.

- Ten wędrowny teatr, aby prowokować, a potem płakać. Ta metoda musi być zdemaskowana i odrzucona (…) Trzeba twardo odpowiadać na prowokacje. Nie pozwolimy na to, by polska rodzina została rozbita, a polskie dzieci od przedszkola demoralizowane. To w Polsce się nie uda, obronimy Polskę - stwierdził prezes PiS.

Jarosław Kaczyński nie stanie przed sądem. Wniosek prokuratury odrzucony

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył zawiadomienie do prokuratury, zarzucając prezesowi PiS znieważanie i grożenie osobom homoseksualnym. Ostatecznie prokuratura zdecydowała się na odrzucenie wniosku, co również spotkało się z oburzeniem. Jednak najbardziej zaskakujące są powody oddalenia wniosku.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat legendarnej polskiej aktorki. Miała urodę, sławę i bogactwo, ale nie mogła spełnić największego marzenia. Będziecie płakać 
2. Andrzej Duda przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje Bohater naszych czasów

- Jednak to, co najbardziej bulwersuje w dokumencie przesłanym nam przez prokuratora Adama Cierpiatkę to końcowe uzasadnienie, w którym funkcjonariusz twierdzi, że nie zamierza ściągać sprawcy, bo czyny karalne, które popełnił, podobały się katolikom, a konkretnie tysiącom rodzin z dziećmi - opisał ośrodek na swoim Facebooku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zadziwiający pomysł Lidla na nagradzanie swoich najlepszych klientów
  2. Znaki zodiaku najsilniejszych kobiet. One poradzą sobie ze wszystkim, jesteś na liście?
  3. Żona nigdy miała nie poznać prawdy. Mężczyzna otworzył list od kochanki i zemdlał na oczach małżonki
  4. Rewolucyjny pomysł na paznokcie hybrydowe wywołuje zachwyt. Piorunujące psie motywy sprawiają, że pazurki są nieziemskie
  5. Niesamowite informacje dotyczące majątku po Zbigniewie Wodeckim. Żona podjęła decyzję

Źródło: Facebook

Następny artykuł