Kaczyński oficjalnie o zakończeniu kariery w polityce. "To już ostatnia część"

Kaczyński oficjalnie o zakończeniu kariery w polityce. "To już ostatnia część" Źródło: youtube.com/ Prawo i Sprawiedliwość

Jarosław Kaczyński skomentował niepokojące doniesienia płynące z ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. Były premier dawał ostatnio oznaki tego, że myśli o swojej emeryturze. Polityk w końcu zdecydował się oficjalnie zabrać głoś w sprawie krążących w mediach pogłosek.

Jarosław Kaczyński skomentował plotkę dotyczącą swojej emerytury. Prezes Prawa i Sprawiedliwości, który szykuje swoją partię do startu w wyborach samorządowych, przyznał, że doniesienia mówiące o jego zejściu z politycznej sceny, są prawdopodobne. O ile sam polityk nie podaje daty ustąpienia z urzędu posła i prezesa partii rządzącej, o tyle jego słowa można odczytywać jako poważną deklarację.

Jarosław Kaczyński o emeryturze. "To już ostatnia część"

Były premier stwierdził, że nadchodzące wybory nie wywołują u niego już takich emocji, jak wszelkie poprzednie. Jak sam stwierdził, jest już w takim wieku, w którym coraz mniej interesuje go gonitwa o jak najlepszy wynik indywidualny, który jego zdaniem zapewne będzie satysfakcjonujący, a sam chce zrobić wszystko, aby jego partia przedłużyła swoje rządy.

Dzisiaj grzeje: 1. W ciągu roku umarł jej mąż i miała operację mózgu, część twarzy ma sparaliżowaną. Druzgocące doniesienia o Annie Marii Wesołowskiej
2. Lepiej, żeby Jolanta Kwaśniewska nigdy się o tym nie dowiedziała. Jej córka właśnie zaliczyła ogromną wpadkę

– Mam swoje lata, wiem, że to już ostatnia część mojej kariery i te wyścigi z mojego punktu widzenia są bez znaczenia. Mandat raczej zdobędę. Najbardziej zależy mi jednak na zwycięstwie partii – powiedział prezes  Jarosław Kaczyński.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kaczyński ogłasza, kto będzie premierem

Mimo spekulacji mówiących o tym, że szef PiS chce jeszcze raz zostać premierem, polityk powiedział otwarcie, że nie planuje przetasowań na tym stanowisku.

- Nie mam ambicji zastępowania Mateusza Morawieckiego, bo chciałbym, żeby to on był dalej szefem rządu. Pan Mateusz Morawiecki jest świetnym premierem, wyjątkowo zdolnym człowiekiem obdarzonym nieprawdopodobną odpornością fizyczną i psychiczną [...] Mateusz Morawiecki świetnie daje sobie radę w kontaktach międzynarodowych i nie ma żadnego powodu, żeby go zmieniać. Ja na żadne funkcje nie poluję – podkreślił prezes PiS.

Najlepsze newsy dnia:  

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Dziewczyna rzuciła liścik recepcjonistce. Gdy kobieta go przeczytała, w pośpiechu zawiadomiła policję
  3. "Mąż wydziela mi pieniądze, po 10 zł na dzień". Magda nie wie co dalej robić
  4. Nagranie ze ślubu 10-latki z dorosłym mężczyzną obiegło świat. Po jego obejrzeniu można być w szoku
  5. Mąż błagał Edytę, by pozwoliła się zbiorowo zgwałcić. W centrum miasta nie był w stanie obronić jej ani siebie

źródło: Do Rzeczy

Następny artykuł