Gowin komentuje taśmy Kaczyńskiego! Zdradził co jest w nich przełomowego

Gowin komentuje taśmy Kaczyńskiego! Zdradził co jest w nich przełomowego Źródło: Fot. YouTube / Rzeczypospolita TV

Taśmy Kaczyńskiego wywołały dziś w Polsce niemałe zamieszanie. Głos w sprawie nowych kulis zabrał sam wicepremier, Jarosław Gowin. Polityk przekonuje, że prezes PiS nie powiedział nic nadzwyczajnego. Wskazał też, co jest w ujawnionych stenogramach przełomowe.

Taśmy Kaczyńskiego i kulisy sprawy budowy biurowców w stolicy pod pieczą prezesa PiS wywołują dziś niemałe zamieszanie. Jarosław Gowin jest jednym z pierwszych polityków rządu i Zjednoczonej Prawicy, którzy zdążyli odnieść się do nocnych rewelacji z taśm Kaczyńskiego.

Jarosław Gowin ocenia taśmy Kaczyńskiego. "Zna się na biznesie"

Przypomnijmy, chodzi o kulisy rozmów Jarosława Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem Geralda Birgfellnera w sprawie budowy w stolicy dwóch wieżowców, swego rodzajów "pomników" PiS, symbolizujących władzę Kaczyńskich. Sprawa biurowców nad którymi trzyma pieczę Instytut im. Lecha Kaczyńskiego, od lat wzbudza w środowisku medialno-politycznym niemałe kontrowersje. Do tej pory nie ujawniono jednak oficjalnych nieprawidłowości związanych z nadużyciem władzy. Wczorajsza publikacja "Gazety Wyborczej" stawia Kaczyńskiego w niekorzystnym świetle. Innego zdania jest Jarosław Gowin, wicepremier rządu, były polityk Platformy Obywatelskiej. Obok rzecznika prezydenta jako jedyny zabrał na ten moment głos ws. rewelacji dot. biurowców przy Srebrnej. Zdaniem Gowina taśmy z nagranym prezesem PiS wykazują tylko i wyłącznie czyste negocjacje biznesowe. Wątpliwe, czy politykowi partii rządzącej, mówiącemu że do polityki nie idzie się dla pieniędzy, przystoją negocjacje których celem jest realizacja własnych interesów. - To zapis normalnych negocjacji biznesowych. Nie ma tam absolutnie nic nadzwyczajnego - powiedział Radiowej Jedynce. Dodał również, że jeśli media doszukują się w tym afery politycznej, to jest to zły trop.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM - Jeżeli w tym zapisie jest cokolwiek politycznie przełomowego to to, że "Gazeta Wyborcza" i Roman Giertych zaangażowali się z wielką determinacją, by przekonać Polaków, że Jarosław Kaczyński zna się na biznesie i jest uczciwy - powiedział Gowin w "Jedynce". Sprawa jest rozwojowa. O nowych odniesieniach informować będziemy na bieżąco.  1. Z kim ma dziecko Omenaa Mensah? To jak nazywa się jej syn, to dla wielu TOTALNE zaskoczenie
  2. Dorota Szelągowska pokazała PARTNERA. Fani osłupieli wiedząc kim on jest
  3. Czym się zajmuje Instytut Lecha Kaczyńskiego? Jego siedziba miała stanąć przy Srebrnej
  4. Pekao w centrum afery taśmowej Kaczyńskiego. Jest zaskakująca odpowiedź banku
  5. „Ja cię nie mogę”. Kaczyński zafascynował się nogami tłumaczki i jej dziurami w spodniach
Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu