Jarosław Gowin szczerze o alkoholu. Polacy nie mogą uwierzyć

Jarosław Gowin szczerze o alkoholu. Polacy nie mogą uwierzyć Źródło: Fot. YouTube/Telewizja Republika

Minister Oświaty i Szkolnictwa Wyższego w szczerej rozmowie z Piotrem Witwickim opowiedział o swoich związkach z alkoholem. Jarosław Gowin opowiedział o tym, co pije i w jakich ilościach. Polacy nie mogą uwierzyć w słowa członka rządu.

Jarosław Gowin w Sejmie zasiada już dwunasty rok i aż trudno uwierzyć w to, że nadal pije mało. Nieraz już media donosiły o tym, jak zapijaczeni na obrady przy Wiejskiej potrafią zjawiać się parlamentarzyści. Niejednokrotnie także dziennikarzom udawało się rozmawiać z politykami, którzy byli po kilku głębszych i mieli czelność zjawiać się w takim stanie w pracy. Politycy więc piją i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ ogólne spożycie w kraju wcale do małych nie należy.

Zaskakujące są więc doniesienia o niepijących lub pijących bardzo mało działaczach politycznych. Jednym z nich jest Jarosław Gowin, którzy przyznał się w wywiadzie, że pić zaczął bardzo późno, a po papierosy nie sięgnął ani razu.

Jarosław Gowin zaczął pić dwanaście 22 lata po "osiemnastce"

Piotr Witwicki postanowił zapytać ministra o to, co pija i jak. Na łamach "Plus i Minus" przyznał się, że sięgnął po alkohol dopiero po 40-tce, czyli w bardzo dojrzałym wieku. Gowin nigdy także nie palił, ani nie doprowadził się do stanu upodlenia alkoholowego, czy urwania filmu. Pikio.pl musi złożyć z tego tytułu najszczersze gratulacje. - Nigdy w życiu nie paliłem, a abstynentem byłem mniej więcej do 40. roku życia. Z czasem uznałem, że również ten rodzaj fanatyzmu jest mi obcy. Z czasów, kiedy byłem filozofem, pozostał mi etos, że rozum powinien być zawsze gotowy do działania. Rozmawialiśmy o tym z księdzem Tischnerem, który za kołnierz nie wylewał, ale podkreślał, że zawsze trzymał się granicy. Dziś jestem miłośnikiem dobrego wina, choć daleko mi do bycia koneserem. Gdy wracam do domu i chcę jeszcze coś z jakim takim zrozumieniem przeczytać albo popracować nad jakąś sprawą, to lampka dobrego primitivo świetnie pobudza mój umysł - powiedział.

Polacy nie mogą uwierzyć w słowa Gowina

Polakom bardzo trudno jest uwierzyć, w tę opowieść szefa resortu nauki i szkolnictwa wyższego. Nic dziwnego, w końcu przez lata przyzwyczaili się do tego, że w naszym kraju politykę robi się przy alkoholu, czego dowodem są chociażby rozmowy w Magdalence. Do tego dochodzą liczne afery związane z nietrzeźwością wśród posłów i a nawet prezydentów, czy zachowaniem polityków na wyjazdach służbowych i prywatnych. - Nie wierzę mu. Zbyt długo siedzi w polityce, żeby mówił prawdę; Na pewno nie raz zabalował; Każdy były piłkarz pije, popatrzcie na Kowalczyka; A ja jestem święty turecki - piszą komentujący sprawę internauci.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Jackowski przewiduje śmierć polskiego polityka? Szokujące słowa jasnowidza
  2. Gdzie mieszka Mateusz Morawiecki? Zazdrości mu cała klasa polityczna
  3. Sejm w żałobie. Nagła, tragiczna śmierć podczas mszy świętej
  4. Rodzina Magdy Gessler budzi wielkie kontrowersje! Kim jest brat restauratorki?
  5. „Młody papież 2” już w tym roku! Mamy pierwsze oficjalne zdjęcie
źródło: Fakt.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News