Gangsterzy w obozie władzy PiS? "Grożenie śmiercią, podpalanie biur"

Gangsterzy w obozie władzy PiS? "Grożenie śmiercią, podpalanie biur" Źródło: Fot. Wikimedia.org

Jarosław Gowin znalazł się właśnie w centrum rozwijającej się wewnątrz jego partii afery. Członkini władz krajowych jego partii została oskarżona o czysto bandycką działalność w związku z jej firmą transportową. Miała zastraszać pracowników i podpalać biura konkurencji.

Nie codziennie słyszy się, by w Polsce ktoś ostrzeliwał pojazdy, by zmusić konkurencję na konkretnym rynku do ustępstw. Takie zarzuty sformułował jednak właściciel jednej z firm transportowych z Wałbrzycha Travelworld, Jacek Ludziak. Co ciekawe oskarżana przez niego osoba jest bliską współpracowniczką Jarosława Gowina i zasiada w zarządzie krajowym jego Porozumienia. Beata Żołnieruk posiada wraz z mężem konkurencyjną firmę o nazwie Centrum Nieruchomości i Transportu. Nie są to jedyne zarzuty pod jej adresem. Ostrzelanie pojazdu w nocy z 30 na 31 lipca poprzedzane było SMS-ami z pogróżkami i podpaleniem biura właściciela Travelworld.

Jarosław Gowin może mieć poważne problemy

Stosowanie gangsterskich metod przez Żołnieruk ma wiązać się z konfliktem między firmami, z których jedna zawsze musi wyprzedzić drugą. Tak się złożyło, że to właśnie Centrum Nieruchomości i Transportu przegrało przetarg o transport dla wałbrzyskich dzieci. Właściciel Travelworld łączy groźby śmierci, które otrzymał i zniszczenia jego mienia właśnie z przetargiem. Pismo, w którym oficjalnie oskarżył jedną z czołowych działaczek partii, której liderem jest Jarosław Gowin, zostało złożone już do Prokuratury. O sprawie poinformowała "Gazeta Wyborcza", którą Ludziak poinformował także o groźbach, które miał także otrzymać jego brat. - Zaczęła się wojna z kur... Panie Jacku, niech pan będzie przygotowany na najgorsze - brzmi jeden z SMS-ów, które przyszły na numer szefa Travelworld.

W jakiej partii jest Jarosław Gowin?

Prezes partii Porozumienie ma za sobą ciekawą karierę polityczną. Do wielkiej polityki wszedł z ramienia Platformy obywatelskiej, której był członkiem od 2005 roku, czyli roku, w którym uzyskał mandat senatora. W partii Tuska Gowin był przez osiem lat. W 2013 roku opuścił ją i założył Polskę Razem, która wraz z PiS i Solidarną Polską stworzyła Zjednoczoną Prawicę. W zeszłym roku natomiast Polska Razem uległą przekształceniu w Porozumienie i pod tą nazwą funkcjonuje obecnie.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Gwiazdor TVP zszokował fanów. Nikt nie wiedział o jego krytycznym uzależnieniu
  2. Rząd PiS szykuje zamach na twoje prawa! Stracisz ważny przywilej
  3. Internauci chcą zlinczować legendę polskiej muzyki. Wojna w sieci
źródło: wyborcza.pl Następny artykuł