Szokujące wyznanie ministra PiS! "Przedobrzyliśmy z obietnicami"

Szokujące wyznanie ministra PiS! "Przedobrzyliśmy z obietnicami" Źródło: Fot. Flickr/Kancelaria Premiera

Jarosław Gowin zdecydował się ostatecznie w naprawdę zaskakujących słowach skomentować wyniki wyborów samorządowych 2018. Polityk wyznał, dlaczego jego zdaniem Zjednoczona Prawica poniosła druzgocącą porażkę w największych polskich miastach. Szczerość działacza w tej kwestii naprawdę zadziwiła wielu obywateli.

Jarosław Gowin pełni obecnie prestiżową funkcję ministra nauki i szkolnictwa wyższego oraz stoi na czele Porozumienia. Polityk jest więc naprawdę ważnym członkiem Zjednoczonej Prawicy, która stara się obecnie podsumować niedawne wybory samorządowe 2018. Przypomnijmy, że chociaż koalicja Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski oraz partii Gowina zwyciężyła poza największymi ośrodkami, w dużych miastach nie poszło jej już tak doskonale.

Jarosław Gowin o wynikach wyborów samorządowych 2018. Zaskakująca szczerość ministra

Wicepremier zdecydował więc ostatecznie odnieść się do niejednoznacznych dla jego siły politycznej wyników. Wyznał otwarcie, co jego zdaniem sprowadziło na Zjednoczoną Prawicę spore kłopoty i przyniosło porażkę w największych miastach, takich jak Warszawa, Kraków oraz Gdańsk. - Myślę, że przedobrzyliśmy z obietnicami. Było ich tak dużo, że zaczęły się dewaluować - powiedział dla "Do Rzeczy" Gowin, czym niezwykle zaskoczył licznych obywateli. - Myślę, że w dużych miastach bardzo zaszkodził nam skrajnie niefortunny spot o imigrantach. Nazywam go niefortunnym mimo tego, że jestem zdeklarowanym zwolennikiem tej linii, który nasz rząd prezentuje - dodał także polityk Zjednoczonej Prawicy w bardzo szczery i otwarty sposób.

Co Gowin sądzi o Donaldzie Tusku? Zaskakująco pozytywne słowa polityka Zjednoczonej Prawicy o przewodniczącym Rady Europejskiej

Poza tym Jarosław Gowin zdecydował się wyznać, iż błąd przed elekcją popełnił "on, jego koledzy z Porozumienia, Solidarnej Polski oraz Prawa i Sprawiedliwości". Czytelnicy przecierali oczy ze zdziwienia także wtedy, kiedy wicepremier odniósł się z uznaniem do politycznych działań podejmowanych przez... Donalda Tuska. Działacz przyznał, że ceni sobie jego kunszt oraz zmysł.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Bardzo cenię sobie polityczny talent Donalda Tuska. (...) Zwróciłem uwagę na to, w jak sposób skorygował narrację partii opozycyjnych o rzekomym polexicie. W przeciwieństwie do Grzegorza Schetyny czy Władysława Kosiniaka-Kamysza, wytrawny fighter, jakim jest Donald Tusk powiedział: "oni być może nie chcą wyjścia z UE, ale wypuszczają dżina z butelki, a wyjście z UE może być niezamierzonym efektem rządów Zjednoczonej Prawicy. (...) Musimy zbudować odpowiednią kontrnarrację - przyznał bezpośrednio Jarosław Gowin, czym także zadziwił wyborców, którzy nie spodziewali się tego typu opinii polityka na temat oponenta.Najlepsze newsy dnia:

  1. Wściekli Polacy zlinczowali Agatę Dudę! Pierwsza dama schowa się ze wstydu
  2. Znaki zodiaku i ich największe problemy. Jak je naprawić?
  3. Cała Europa ryknie śmiechem! Miażdżący plan opozycji ws. pomnika L. Kaczyńskiego
  4. Znaki zodiaku, które są najbardziej zdystansowane i CHŁODNE
  5. Ujawniono wściekłe słowa Kaczyńskiego. Tak rozjuszonego nikt go nie słyszał
Następny artykuł