Ewakuacja budynku podczas spotkania z ministrem PiS! Co tam się stało?

Ewakuacja budynku podczas spotkania z ministrem PiS! Co tam się stało?

Jarosław Gowin uczestniczył w dzisiejszej uroczystości inauguracji roku akademickiego w Poznaniu, gdzie wygłosił przemówienie. Nagle monolog polityka PiS został przerwany - okazało się, że w budynku mogła zostać podłożona została bomba.  

Jarosław Gowin, który jest wicepremierem oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego, nie mógł dokończyć swojej przemowy - cała sala w jednej chwili została ewakuowana. Było to spotkanie czterech najważniejszych uczelni w Poznaniu - Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego, a także Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Poza ministrem udział w spotkaniu wzięli również inni ważni politycy, między innymi minister Andrzej Dera oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Jarosław Gowin musiał opuścić aulę

Wicepremierowi w trakcie monologu przerwał rektor UAM, profesor Andrzej Lesicki. Przeprosił on polityka oraz całą resztę zebranych ludzi i poinformował, że musi w tej chwili przerwać uroczystość, a powodem tego jest wiadomość o rzekomym podłożeniu w budynku ładunku wybuchowego.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Rektor podkreślił również, że najprawdopodobniej jest to tylko głupi żart, jednak ze względów bezpieczeństwa nie może tego sygnału zignorować. Wszyscy musieli opuścić uczelnię w trybie natychmiastowym.
Odpowiednie służby przeszukały już mury budynku, jednak ładunek wybuchowy nie został znaleziony. Najwyraźniej rzeczywiście był to tylko tylko głupi żart. Policja będzie pracować nad ustaleniem tożsamości żartownisia odpowiedzialnego za całe zajście.
W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych – w tym minister Andrzej Dera  1. Wiemy ile nasi siatkarze dostali za mistrzostwo. Ręce opadają!
  2. Ktoś włamał się na konto Dudy?! Internauci nie wierzą, że to udostępnił
  3. Emerytura nie wystarcza. To niebezpieczne zjawisko jest plagą wśród seniorów
Następny artykuł