Podział na „lewicę” i „prawicę” w dzisiejszych czasach często jest sztuczny. Partie określające się jako prawicowe (np. Prawo i Sprawiedliwość czy francuski Front Narodowy) nierzadko mają lewicowy program gospodarczy, zresztą dokładnie tak samo działa to w drugą stronę. Mimo tego, politycy lubią upraszczać swój przekaz szufladkując siebie i swoich przeciwników, choć często zakłamuje to obraz rzeczywistości. Kiedy słyszymy pojęcia „lewica” i „prawica”, zazwyczaj dotyczy to sfery światopoglądowej, nie gospodarczej.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna w jednym z ostatnich wywiadów zapowiedział, że jego partia kończy z „lewicowymi eksperymentami” i powróci do konserwatywno-liberalnych korzeni. Jarosław Gowin uznał, że to wyzwanie.

– Wszyscy, którzy znają sytuację w Platformie to widzą. Niewątpliwie Grzegorz Schetyna rzuca tym posunięciem wyzwanie obozowi Zjednoczonej Prawicy – powiedział Gowin.

– Wszyscy wiedzą, że w Platformie dojdzie do cięcia metodą salami. Sądzę, że tacy politycy jak Sławomir Nitras czy Cezary Tomczyk liczą swoje ostatnie dni – dodaje Jarosław Gowin, który jeszcze kilka lat temu sam był członkiem Platformy Obywatelskiej.

źródło: wprost

Zobacz również

Wcześniej dziennikarz, teraz kierownik zmiany Pikio.pl. Kiedyś redaktor na Blaugrana.pl