Śledztwo ws. Bieniuka zostało utajnione. Prokuratura wyjaśnia nagłe okoliczności

Śledztwo ws. Bieniuka zostało utajnione. Prokuratura wyjaśnia nagłe okoliczności Źródło: instagram.com/jaretpalmer

Jarosław Bieniuk to były piłkarz, który jest podejrzewany o gwałt na Sylwii Sz. Śledztwo trwa już od kwietnia i zostało utajnione. Do sieci wycieka niewiele informacji, lecz teraz prokuratura wyjaśniła nagłe okoliczności.

Jarosław Bieniuk w ogniu oskarżeń po raz pierwszy stanął w kwietniu bieżącego roku. Oskarżenia wysunęła jego znajoma, Sylwia Sz., która twierdzi, że piłkarz ją zgwałcił. Do zdarzenia miało dość w nocy z 12 na 13 kwietnia w Sopocie. Po wieczorze spędzonym ze znajomymi, mieli udać się razem do hotelu. Gdy reszta imprezujących udała się na spoczynek, były piłkarz miał ją zgwałcić. Jarosław Bieniuk wciąż zaprzecza wszystkim oskarżeniom.

Jarosław Bieniuk twierdzi, że do przestępstwa na tle seksualnym nie doszło, ale sam zgłosił się na policję

Po imprezie piłkarz miał sam zgłosić się na policję, przyszedł tam rzekomo jednak w innej sprawie. Chodziło nie o gwałt, ale o przestępstwo narkotykowe. Jarosław Bieniuk miał podzielić się substancjami z inną osobą. Zapłacił kaucję w wysokości 20 tys. złotych i opuścił areszt. W tej sprawie śledztwo też nadal trwa.

Sprawa zrozumiale wywołuje wiele emocji - dużo mówi się o ogromnych pensjach sportowców i tym, na co wydają te pieniądze. W związku z tym do mediów wyciekło bardzo dużo informacji i szum wokół śledztwa bardzo utrudnia postępowanie. Właśnie tym jego przedłużenie motywuje Prokuratura Rejonowa w Sopocie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Termin śledztwa upływa 30 września i prawdopodobnie będzie konieczność jego przedłużenia - stwierdziła Grażyna Wawryniuk, występująca jako rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Czego jeszcze brakuje do zamknięcia sprawy?

Wiadomo, że aby zakończyć śledztwo, potrzeba jest analiza dodatkowych danych, w tym między innymi danych telekomunikacyjnych. Rzeczniczka prokuratury mówi, że wciąż czekają na opinię informatyczną. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nawałnica uderzyła w dom gwiazdora disco polo. Straty są bardzo poważne
2. Andrzej Grabowski powiedział całą prawdę o polskiej polityce. Tak mocnych słów z jego ust jeszcze nie słyszeliśmy

Śledztwo zostało również częściowo utajnione, niewiele wiadomo bowiem na temat wyników badań krwi Jarosława Bieniuka. Istnieje tutaj swego rodzaju nierówność, ponieważ wyniki badań Sylwii Sz. zostały podany do wiadomości publicznej już w maju. To, że wyniki piłkarza objęto tajemnicą, budzi sprzeciw pokrzywdzonej. 

- Nie jesteśmy traktowani jednakowo i z tego powodu jest mi strasznie przykro. To bardzo nieuczciwe - powiedziała Sylwia Sz. w rozmowie z Fakt24.

Pozostaje liczyć na to, że utajnienie procesu doprowadzi do jego usprawnienia i prawda wkrótce wyjdzie na jaw.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  2. Tylko te 4 osoby mają NAJWIĘKSZE szanse, by wygrać fortunę tej jesieni. Te znaki zodiaku to niekwestionowani wybrańcy losu
  3. Wiadomo, ile Krzysztof Jackowski wziął za poszukiwanie Piotra Staraka. Można się mocno zdziwić
  4. Zachowanie kota wiele mówi o właścicielu. Naukowcy uważają, że przejmują pewne cechy charakteru od człowieka
  5. Nie żyje gwiazda "Idola". Zginęła w tragicznych okolicznościach

źródło: fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News