Kataklizm żywiołowy! Nie żyją 223 osoby, kolejne umierają

Kataklizm żywiołowy! Nie żyją 223 osoby, kolejne umierają Źródło:

W naszym kraju panuje teraz susza, jednak w innych częściach świata ma teraz miejsce prawdziwy kataklizm. Japonia zmaga się z potworną falą powodzi, która zbiera śmiertelne żniwa w wielu regionach. Dodatkowo silne upały również dodały swoje 3 grosze do liczby ofiar.

Cała Japonia wstrząśnięta jest potwornym kataklizmem, który nawiedził kraj. Ulewne deszcze spowodowały niewyobrażalne powodzie, które zniszczyły tysiące budynków i odebrały życie setkom ludzi. Według ministerstwa oświaty do tej pory zniszczonych zostało już ponad 270 szkół, a 233 osoby odniosły śmierć, zmagając się ze straszliwym żywiołem.

Japonia: kraj nawiedzony przez kataklizm

Skala kataklizmu jest przerażająca, w poniedziałek ewakuowanych było ponad 4700 ludzi, którzy nie mieliby szans w walce z żywiołem. Nie jest to jednak jedyny problem, który nawiedził Japonię. Kraj ten dodatkowo zmaga się z potworną falą upałów, które osiągają rekordowe temperatury. Z ich powodu zginęło już 14 osób. Dodatkowo z każdym dniem rośnie zagrożenie pożarowe, które może przynieść dodatkowe ofiary.   Dla mieszkańców, jak i rządu Japonii jest to bardzo prawdziwa tragedia. Z jednej strony powódź, natomiast z drugiej upały i pożary. Wysoka temperatura utrudnia również pomoc osobom dotkniętych przez powodzie. Służby muszą pracować w upałach sięgających nawet 40 stopni Celcjusza. AKTUALIZACJA: Jest coraz gorzej. Władze ogłosiły, że obawiają się wybuchu epidemii. Więcej informacji wkrótce. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Starsi ludzie nie mogą uwierzyć w to co właśnie zrobił Polsat. Stacja wykorzysta seniorów
  2. Nowe prawo wchodzi w życie! Chodzi o nasze pieniądze
  3. Rasy psów, które rzadko chorują. Lista, charakterystyka i galeria
źródło: rmf24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News