Fotel Komisarza dla Wojciechowskiego jednak nie jest pewny. Pojawili się poważni konkurenci kandydata PiS

Fotel Komisarza dla Wojciechowskiego jednak nie jest pewny. Pojawili się poważni konkurenci kandydata PiS Źródło: Wikipedia

Janusz Wojciechowski stara się o posadę unijnego komisarza ds. rolnictwa. Niedawno dowiedzieliśmy się, że miał już to stanowisko zapewnione. Dzisiaj jednak okazało się, że nie wszystko jest takie pewnie, jak mogło się wydawać.

Na stanowisko unijnego komisarza ds. rolnictwa ma chętkę troje kandydatów. Jednym z nich jest nasz polski kandydat - Janusz Wojciechowski. Polityk PiS w walce o fotel zmierzy się z przedstawicielem Włoch Paolem De Castrem i pochodzącą z Bułgarii Mariją Gabriel o czym dzisiaj poinformował sekretarz generalny COPA-COGECA, Pekka Pesonen.

Jeszcze niedawno informowano jednak, że wszystko będzie wyglądało zupełnie inaczej. Jak usłyszeliśmy w wywiadzie RMF FM z Krzysztofem Szczerskim, fotel był już przyszykowany dla pana Wojciechowskiego. Teraz okazuje się jednak, że wszystko wygląda inaczej. O przyznaniu stanowiska unijnego komisarza dla naszego rodzimego polityka wiadomo było tylko w Polsce.

Kto ma szanse, a kto ich nie ma?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Według Persona, szanse są podzielone po równo na wszystkich kandydatów. Zdaniem szefa COPA-COGECA, każdy z kandydatów zasługuje na fotel w takim samym stopniu, ma odpowiednie kwalifikacje i każdemu z osobna równie mocno kibicuje. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nawałnica uderzyła w dom gwiazdora disco polo. Straty są bardzo poważne

2. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek

- Dopóki wszystko nie jest ustalone, to nic nie jest ustalone - informuje rzecznika KE. 

Polscy politycy jednak najwyraźniej byli przekonani, że zarówno Belgijka, jak i Włoch są bez szans przy naszym kandydacie. Sugerowali, że wszystko jest już pewne, więc nie ma nad czym się zastanawiać, bo na fotelu i tak usiądzie reprezentant PiS. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Pan młody prawie zemdlał ze wstydu, gdy zobaczył, co niesie na rękach
  3. Wiadomo ile Krzysztof Jackowski wziął za poszukiwanie Piotra Staraka. Można się mocno zdziwić
  4. Zachowanie kota wiele mówi o właścicielu. Naukowcy uważają, że przejmują pewne cechy charakteru od człowieka
  5. Nie żyje gwiazda "Idola". Zginęła w tragicznych okolicznościach

źródło: natemat

Następny artykuł