Po raz kolejny internauci mieli szansę na zadanie swojego pytania kandydatowi na prezydenta RP dzięki zorganizowanej przez portal wykop.pl konfrontacji – AMA (ask me anything). Tym razem na pytania wykopowiczów starał się odpowiedzieć Janusz Palikot.

AMA z udziałem Janusza Palikota wyraźnie różniło się od poprzednich spotkań z innymi kandydatami na prezydenta, którzy starali się odpowiadać na pytania internautów. Dało się wyczuć wyraźną niechęć wykopowiczów do Palikota co przejawiało bojkotem konfrontacji przez część z internautów oraz niepoważnym potraktowaniem wydarzenia.

W mrowiu kolejnych pytań o częste zmiany poglądów u Palikota, czy stosunki seksualne z Anną Grodzką i Robertem Biedroniem pojawiły się jednak takie, które doczekały się odpowiedzi polityka.

Jednym z najczęściej powtarzanych pytań, które zadał nawet sam Janusz Korwin-Mikke, dotyczyło wypowiedzi Janusza Palikota podczas debaty prezydenckiej w TVP gdzie lewicowy kandydat zarzucił JKM, że ten chce monarchii, w której królem zostanie prymas Polski.

fot. wykop.pl
fot. wykop.pl

Pytający nie doczekali się jednak jednoznacznej odpowiedzi i podania źródła wypowiedzi Korwin-Mikkego. Janusz Palikot wymijająco jedynie odpowiedział, że taka wypowiedz z ust JKM padła.

Janusz Palikot odniósł się także do osławionego „wibratora i pistoletu”, który jest mu wytykany jako zarzut od lat. Polityk wyjaśnił, że tego typu zabieg medialny był jedyną szansą na to by sprawą powtarzających się gwałtów na młodych dziewczynach na jednym z komisariatów w Lublinie zainteresowały się media.

Lewicowy kandydat na prezydenta musiał tłumaczyć się także z jego stosunku do Kościoła katolickiego i jego postulatu całkowitego rozdziału tej instytucji od państwa. Palikot starał się wytłumaczyć internautom, że Kościół katolicki jest instytucją niedemokratyczną mającą negatywny wpływ na tworzenie prawa w Polsce oraz posiadającą niesłuszne przywileje. Jak zapewnił – zerwanie Konkordatu pozwoliłoby zaoszczędzić Polsce blisko 4 mld złotych rocznie.

Palikot powołując się na swoje wieloletnie doświadczenie w biznesie starał się przekonać internautów, że jest odpowiednim kandydatem na prezydenta Polski. Zobowiązał się, że po wygraniu wyborów jego pierwszą ustawą będzie ustawa o tworzeniu miejsc pracy i podwyższaniu wynagrodzeń oraz ułaskawię wszystkich skazanych za posiadanie marihuany.

Polityk przyznał się, że popiera niektóre postulaty Janusza Korwin-Mikkego dot. odbiurokratyzowania administracji i liberalizacji gospodarki oraz, że podoba mu się to, że  elektorat Korwina cechuje ogromny idealizm społeczny.

Całe AMA z Januszem Palikotem można przeczytać na wykop.pl

bh

...

Zobacz również

Zobacz również