Przewodniczący Twojego Ruchu, Janusz Palikot, zrzekł się dzisiaj mandatu poselskiego na rzecz lidera Wolnych Konopii, Andrzeja Dołeckiego.

Kilka tygodni temu Janusz Palikot zapowiedział, że zrezygnuje z mandatu poselskiego na rzecz lidera Wolnych Konopii by w ten sposób pomóc jego rodzicom, którzy zostali aresztowani na trzy miesiące za wwiezienie na teren Polski olejku konopnego. Substancja miała posłużyć rodzicom Dołeckiego do leczenia ciężko chorego członka ich rodziny.

Sądzę, że Andrzej Dołecki może zrobić w ciągu 1,5 miesiąca więcej, niż niektórzy posłowie przez ostatnie 4 lata – oświadczył Palikot wyjaśniając powody swojej decyzji.

Palikot zaapelował także do swoich zwolenników o pomoc finansową dla rodziny Dołeckiego, który musi aktualnie spłacać pożyczkę zaciągniętą na kaucję dla jego rodziców. Jak zapowiedział przewodniczący Twojego Ruchu, osoba która wpłaci najwięcej otrzyma w nagrodę jego legitymację poselską.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.