Polacy zebrali 300 tysięcy na leczenie Janusza Kozioła. Córka powiedziała, co zrobi z pieniędzmi

Polacy zebrali 300 tysięcy na leczenie Janusza Kozioła. Córka powiedziała, co zrobi z pieniędzmi Źródło: fot.youtube.com/Kasety VHS

Janusz Kozioł, który niedawno zmarł, zostawił po sobie masę wspomnień i tysiące zrozpaczonych fanów, którzy już nie usłyszą głosu wybitnego polskiego lektora. Okazuje się, że tuż przed śmiercią kultowego artysty Polacy zbierali pieniądze na przywrócenie go do zdrowia. Zebrana kwota ma teraz pomóc w szczytnym celu, o czym poinformowała córka zmarłego.

Janusz Kozioł był niekwestionowanym królem polskiego voice-actingu. Artysta, który w latach 90 dał się zapamiętać fanom kaset VHS, odszedł z powodu choroby stwardnienia rozsianego bocznego (SLA). Polacy tuż przed śmiercią uwielbianego lektora składali się aby móc przywrócić go do życia, zdrowia i pracy. Niestety, pomimo dużego zainteresowania akcją - mężczyzna zmarł. Teraz, 300 tysięcy złotych zebranych przez fanów zostanie przekazane w inne miejsce.

Janusz Kozioł nie żyje. Wzruszający gest Polaków

Kilka miesięcy temu, legendarny lektor postanowił wystosować apel o pomoc finansową związaną ze swoim stanem zdrowotnym. Schorowany aktor za pomocą internetu opowiedział o swoje chorobie i potrzebie leczenia. - Podstępna choroba zaatakowała 3 lata temu. Lekarze przez długi czas nie byli w stanie postawić diagnozy. Gdy usłyszałem: Stwardnienie zanikowe boczne opuszkowe (SLA), nie chciałem wierzyć. Nieubłagana przewrotność losu i wyrok. Nie wiadomo, dlaczego choroba się pojawia i nie ma na nią lekarstwa. Pozostaje tylko cud - wyznał Kozioł. Słowa te spotkały się z bardzo dużym odzewem ze strony internautów, którzy postanowili wspomóc finansowo swojego ulubieńca. Niestety, ale ten nie zdążył doczekać liczącej 300 tysięcy złotych pomocy.

Córka artysty zdradza, co stanie się z pieniędzmi

Hojność polskich internautów bardzo wzruszyła rodzinę zmarłego, która postanowiła podziękować i przekazać informację, co stanie się z pieniędzmi zebranymi dla Kozioła. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM: - W związku z faktem, że zebrana kwota po wielokroć przekracza wyznaczony próg, pragnę Państwa poinformować, że wszystkie środki, które nie zostaną wykorzystane na cel opisany w zbiórce, a konkretnie na pomoc dla Janusza Kozioła, zostaną przekazane na cele charytatywne i społeczne. Wesprą stowarzyszenia i fundacje niosące pomoc chorym na SLA i ich rodzinom. Państwa odpowiedź na apel mojego Ojca - Janusza Kozioła o pomoc w tej okrutnej chorobie jest nieprawdopodobna. Doceniliście Państwo jego pracę, jego głos, który od lat gości w Waszych domach. Janusz Kozioł nie poddaje się, choć stoi na nierównej pozycji w tej najcięższej z możliwych walk. W imieniu taty dziękuję Wszystkim za wsparcie, słowa otuchy i modlitwę - powiedziała córka zmarłego. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Michał Szpak przygotował prawdziwą petardę. Fani oszaleją
  2. Niespodziewane doniesienia o Beacie Kozidrak! Odebrało nam mowę
  3. Małgorzata Rozenek prosi o pomoc. Fani są wzruszeni jej apelem
  4. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
  5. Śmierć Anny Jantar do dziś budzi ogromne emocje. Nowe szczegóły tragicznej śmierci
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News