W XXI wieku, kiedy przepływ informacji jest błyskawiczny, czasem nie wystarcza czasu na ich weryfikację. O tym, że jednak warto to robić, przekonał się Janusz Korwin-Mikke, który zapewne od 1 kwietnia (Prima Aprilis) uważa, że kanclerz Merkel ma kochanka. Polityk nie mógł bazować na samym nagłówku, ponieważ powołał się na imię i nazwisko, które zamieściliśmy w treści. Cieszymy się, że nasz dowcip wyglądał na tyle wiarygodnie. 

1 kwietnia w Prima Aprilis w związku z medialną tradycją na portalu Pikio.pl pojawił się żartobliwy artykuł o modelu Haddadzie Asmarze. Syryjskim uchodźcy, który miał być kochankiem Angeli Merkel.

– „Haddad ma wielki wpływ na kanclerz, to między innymi on przekonał ją do kontynuowania polityki imigracyjnej mimo wahań w sondażach. Spotkali się podczas wizyty Angeli Merkel w jednym z ośrodków 7 miesięcy temu. Od razu wywarł na nią duży wpływ, zaimponował jej świetną znajomością niemieckiego i urokiem osobistym. Nie bez znaczenia były na pewno jego walory fizyczne, to niesamowicie przystojny i charyzmatyczny mężczyzna – mówi źródło dziennika Bild z partii CDU.

Sprawę skomentował między innymi mąż Angeli Merkel, Joachim Sauer.

– To nie jest dla mnie łatwe. Od początku wspierałem Angelę w jej polityce, rozumiałem, że trzeba pomagać uchodźcom. Jednakże, miałem obawy, że tak to się skończy. W towarzystwie Angeli pojawiło się zbyt wielu atrakcyjnych mężczyzn o egzotycznej urodzie. Nadal ją wspieram, to nie zniszczy naszego małżeństwa. Ona też ma swoje potrzeby, których ja najwidoczniej nie spełniłem do końca.” – pisaliśmy.

Choć artykuł został opatrzony informacją o tym, że jest to tylko primaaprilisowy żart, to Janusz Korwin-Mikke najwyraźniej nie doczytał do tego momentu. Dziś na jego twtiterze pojawił się bowiem wpis, w którym powoływał się na informacje o Haddadzie Asmarze. Bardzo nam miło, że Janusz Korwin-Mikke czyta Pikio.pl, aczkolwiek ostrzegamy, że kolejnego 1 kwietnia znów pojawi się dowcip.

Zawsze trzeba pamiętać, że być może Korwin-Mikke postanowił kontynuować nasz żart zapoczątkowany 1 kwietnia i teraz sam dowcipkuje… ale w grudniu?! Toż to byłaby jakaś nowa tradycja.

15267883_1292581550807514_1423715408178423624_n

merkel-zart

merkel-2-kwietnia

Zobacz również

...