Janusz Korwin-Mikke, podczas swojej wizyty w Chinach spotkał się z członkami Katedry Języka Polskiego na Pekińskim Uniwersytecie Języków Obcych. Jak pochwalił się na jednym z portali społecznościowych, rozmawiał z nimi w ich ojczystym języku. 

Lider KORWiN-y – jak sam wielokrotnie zapewniał – zna kilka języków. Korwin-Mikke z lekkością potrafi się porozumieć w języku angielskim i rosyjskim. W jednym z wywiadów sprzed kilku lat pochwalił się również, że jeśli trzeba to porozmawia także po francusku, włosku, portugalsku, rumuńsku, bułgarsku, ukraińsku i węgiersku a także – co właśnie udowodnił – chińsku (mandaryńsku). 

Oprócz znajomości języków Janusz Korwin-Mikke może pochwalić się również pięcioma latami studiów matematyki, rokiem studiów psychologii, socjologii i prawa, na które uczęszczał równolegle

 – Dziękuję Panu, mówi Pan bardzo dobrze po polsku. Ja również będę mówił po polsku – zwrócił się JKM po mandaryńsku do swojego chińskiego rozmówcy.

Początek mówki w Katedrze Języka Polskiego na Pekińskim Uniwersytecie Języków ObcychCałośc po powrocie z Chin

Opublikowany przez Janusz Korwin-Mikke na 6 kwietnia 2016

 

– Nie mam sił teraz się rozpisywać – tu 3 nad ranem – ale powiem tyle: to, co Państwo słyszycie o Chinach w Polsce to bzdury lub… informacje o kilka lat przestarzale. A w Chinach – to epoka.. – napisał wcześniej Korwin-Mikke w kontekście swojej wizyty w Chinach.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: janusz korwin-mikke na fb

...

Zobacz również

Zobacz również