Janusz Korwin-Mikke na powrót do Sejmu czekał 26 lat. Zasnął już w pierwszych minutach obrad (ZDJĘCIE)

Janusz Korwin-Mikke na powrót do Sejmu czekał 26 lat. Zasnął już w pierwszych minutach obrad (ZDJĘCIE) Źródło: .

Janusz Korwin-Mikke w Sejmie był nieobecny przez 26 lat. Kontrowersyjny polityk przez wiele kadencji próbował przeskoczyć przez próg wyborczy, ale bez skutku. Gdy w końcu mu się udało, zrobił coś nieprawdopodobnego.

Janusz Korwin-Mikke ostatni raz jako poseł w sejmowych ławach zasiadał w 1991 roku, jako lider ugrupowania Unia Polityki Realnej. Co ciekawe, podczas Sejmu I kadencji sam zagłosował za wprowadzeniem progu wyborczego na poziomie 5%, co miało ograniczyć ogromną ilość ugrupowań w Sejmie. Później ten zapis okazał się prawdziwym koszmarem dla konserwatywnego polityka.

Janusz Korwin-Mikke po raz pierwszy od 26 lat w ławie sejmowej

Przez kolejne lata znany polityk dalej głosił kontrowersyjne poglądy. Mimo nieprzerwanej działalności politycznej ciągle brakowało punktów procentowych do osiągnięcia progu. Szczególnie szerokim echem odbyły się wybory z 2015 roku, kiedy w pierwszym wyniku sondażowym wskazywano, że Janusz Korwin-Mikke wejdzie do Sejmu, ale dzień później okazało się, że znalazł się pod progiem, z wynikiem 4,76%.

W tym roku jednak się udało i z Konfederacją wszedł do Sejmu. Wiele osób czekało na pierwszą kontrowersję z konserwatywnym politykiem. Wystarczyło pierwsze posiedzenie, aby Janusz Korwin-Mikke znów stał się hitem internetu. Zdjęcie z pierwszych obrad w błyskawicznym tempie obiega sieć.

Janusz Korwin-Mikke znów to zrobił. Jego zdjęcie podbija internet

Okazało się, że Janusz Korwin-Mikke zasnął w trakcie obrad Sejmu. Co ciekawe, nie przemawiał jego polityczny oponent, a partyjny kolega, Robert Winnicki. Nie wiadomo czy lider Konfederacji zasnął ze względu na zmęczenie, w końcu jest już starszym panem, czy też ze względu na nudne przemówienie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie jest to pierwsza sytuacja, kiedy Janusz Korwin-Mikke zasypia w pracy. Polityk zaliczył już taki incydent, kiedy pracował w Parlamencie Europejskim. Stwierdził wtedy, że wcale nie przysnął. Ciekawe, czy teraz tez tak będzie się tłumaczył.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska piosenkarka zmarła na glejaka. Wstrząsające słowa męża
2. Tygodniami więził i nieustannie gwałcił 15-latkę. Gdy już traciła wszelką nadzieję, stała się nieprawdopodobna rzecz

- Po pierwsze: to, że ktoś słucha z zamkniętymi oczami, nie znaczy, że śpi. Po drugie: gdybym spał, byłby to tylko dowód, że przemówienie jest potwornie nudne - komentował Janusz Korwin-Mikke swoje zaśnięcie w parlamencie europejskim.

uploaded

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kierowcy mają czas tylko do 1 grudnia. Potem posypią się mandaty na 17 tys. zł
  2. Pierwszy dzień kadencji Sejmu dobiega końca a już zrobiono zdjęcie, o którym będziemy mówić przez 4 lata
  3. Przerażające nagranie wyciekło do sieci. Torturowana kobieta wykradła oprawcom telefon i rozpaczliwie błaga o pomoc
  4. Najlepszy bigos na święta. Przepis Kuronia zdradza sekrety idealnego dania i wydobywa smak, którego nie da się zapomnieć
  5. Na oczach synów bez opamiętania dźgał nożem matkę. Rzucili się na niego, chociaż nie mieli szans, tragiczny finał

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News