Janusz Korwin Mikke o "polskim Alfiem Evansie". Szpital nie chce wydać chorego dziecka rodzicom

Janusz Korwin Mikke o "polskim Alfiem Evansie". Szpital nie chce wydać chorego dziecka rodzicom Źródło: Flickr/Piotr Drabik

Janusz Korwin-Mikke słynie z wyrazistych poglądów, które przez wielu uważane są za bardzo kontrowersyjne. Często wypowiedzi tego polityka szokują i są komentowane przez wszystkich. Tym razem na swoim Facebooku wypowiedział się na temat "polskiego Alfiego Evansa", jak nazywany jest nieuleczalnie chory Szymek. Szpital nie chce wydać chorego rodzicom, przez co sprawa znów nabiera rozgłosu.

Janusza Korwina-Mikkego większości społeczeństwa kojarzy się z silnymi, przez wielu uznawanymi za kontrowersyjne, poglądami. Polityk zwykle nie przebiera w słowach i bardzo często jego wypowiedzi są szeroko komentowane w całej Polsce. Tym razem zabrał głos w sprawie nieuleczalnie chorego chłopca, którego historię śledziły miliony Polaków.

Janusz Korwin-Mikke o "polskim Alfiem Evansie"

Janusz Korwin-Mikke ma w Polsce wielu przeciwników, ale i oddane grono sympatyków, którzy popierają jego odważne tezy. Ostatnio polityk za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku podjął temat nieuleczalnie chorego chłopca, o którym niedawno rozpisywały się wszystkie polskie media.

7 miesięczny Szymek choruje na immunologiczne zapalenie mózgu. Objawy tej choroby pojawiły się po podaniu dziecku szczepionki na pneumokoki. Lekarze uważają, że nie są w stanie mu pomóc. Janusz Korwin-Mikke nazwał go "polskim Alfiem Evansem", bo sytuacja Polaka bardzo przypomina znaną na całym świecie sprawę z Wielkiej Brytanii

Sprawą Alfiego Evansa żył cały świat. Dwuletni chłopiec chorujący na niezdiagnozowaną dotąd chorobę neurologiczną zmarł w kwietniu 2018. Wcześniej wszyscy obserwowali batalię pomiędzy rodzicami dziecka a lekarzami, dotyczącą kwestii odłączenia chłopca od aparatury podtrzymującej życie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Janusz Korwin-Mikke apeluje do prezydenta

Rodzice Szymka mają przed sobą taką samą walkę, bo również, jeżeli chodzi o chorobę ich syna, lekarze uważają, że nie są w stanie w żaden sposób mu pomóc. Niedawno w rozmowach pojawił się temat zaprzestania podtrzymywania funkcji życiowych dziecka. Sprawa wzbudza tak ogromne emocje, że głos postanowił zabrać także Janusz Korwin-Mikke.

-Wygląda na to, że dorobiliśmy się własnego Alfiego Evansa: (...) Szymon ma zostać odłączony od pożywienia jako przypadek beznadziejny, a szpital dziecięcy przy ul.Niekłańskiej w Warszawie (...) nie chce Go wydać rodzicom, choć szpital za granicą gotów jest podobno podjąć się leczenia - napisał na swoim profilu na Facebooku.

Jednocześnie zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o to, żeby zainterweniował w tej sprawie. Przypomina mu, że kiedy świat żył sytuacją chorego dwuletniego Brytyjczyka, Duda zapewniał, że on by z pewnością pomógł rodzicom dziecka. Janusz Korwin-Mikke oczekuje, że prezydent pokaże, że tamte słowa były prawdziwe. Czas pokaże, jaki finał będzie miał spór rodziców z lekarzami i jakie działania ostatecznie zostaną podjęte w związku z chorobą chłopca. 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Znany polski artysta ma raka! Jego córka w przerażających słowach powiedziała o stanie ojca
  2. Cała PRAWDA o rodzinie Mateusza Morawieckiego. Internautom opadły szczęki, gdy to zobaczyli. Nie pozbieracie się po tym
  3. Wielka porażka Norbiego. Najnowsze doniesienia o „Jaka to melodia” ukazały brutalną prawdę
  4. Dramat ojca dzieci Małgorzaty Rozenek. Po udarze spotkało go kolejne wielkie nieszczęście
  5. Meghan Markle i Harry niedawno zostali rodzicami i już przekazali radosną wiadomość. Gratulacje spływają z całego świata
  6. Nie żyje Marta. Jej ciało znaleziono w lesie

Źródło: Facebook

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu