Korwin-Mikke: „Niepełnosprawnych powinna utrzymywać rodzina, nie państwo”

Korwin-Mikke: „Niepełnosprawnych powinna utrzymywać rodzina, nie państwo” Źródło: YouTube/Onet News

Janusz Korwin-Mikke słynie z barwnych wypowiedzi i kontrowersyjnych poglądów. Tym razem zadziwił, komentując rządowy plan zasiłku dla dorosłych niepełnosprawnych. Polityk ma naprawdę zaskakującą opinię na ten temat.

Janusz Korwin-Mikke wypowiedział się na temat planów rządu w emitowanym na Polsat News programie "Punkt Widzenia". Zdaniem polityka partii KORWiN, pomysł finansowego dodatku dla dorosłych niepełnosprawnych jest chybiony. Porównuje zasiłek do jałmużny danej żebrakowi.

Janusz Korwin-Mikke ostro o zasiłku. "Ci ludzie żebrali pod Sejmem"

Rząd przyjął projekt ustawy, która zapewni dodatek dla osób niepełnosprawnych, mających powyżej 18 lat, całkowicie niezdolnych do samodzielnej egzystencji. W ramach programu mają one otrzymywać 500 złotych miesięcznie. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że program wystartuje już 1 października, a więc niedługo przed wyborami. Nie uszło to uwadze Janusza Korwin-Mikkego. Zapytany przez prowadzącego program Grzegorza Jankowskiego o wprowadzane świadczenie, lider KORWiN powiedział, że jest ono "przekupstwem przed wyborami". 

- Nawet komuna uczyła, że nie wolno dawać żebrakowi pieniędzy, bo to go demoralizuje. Co to jest, jak nie danie żebrakowi pieniędzy? Ci ludzie żebrali pod Sejmem - tłumaczył swój zaskakujący punkt widzenia polityk. 

Janusz Korwin-Mikke uważa, że rozdawanie pieniędzy nie jest rolą państwa. Jego zdaniem osoby niepełnosprawne powinny być utrzymywane przez własne rodziny. 

- Rodzina powinna utrzymywać, a nie państwo - twierdzi. Argumentuje to uwagą, że do tej pory tak właśnie było.

Janusz Korwin-Mikke o godności ludzkiej. "Nie przyjmuje pieniędzy"

Lider KORWiN ma dość sprecyzowane poglądy na temat państwowych projektów socjalnych. W programie "Punkt Widzenia" polityk krytykował także sztandarowy rządowy program - 500 plus.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Nic się nikomu nie należy. Niech pan zaczeka na skutki 500 plus. (...) Te dzieci, które dostaną 500 plus będą musiały spłacić te pieniądze z procentami za jakiś czas - tłumaczył Janusz Korwin-Mikke i podkreślał, że jego zdaniem efektem programu będzie spadek wzrostu urodzeń.

Polityk uważa, że rozdawnictwo pieniędzy w zasiłkach skutkuje niechęcią Polaków do pracy. Podał przykład znajomego, który nie znalazł robotników chętnych do zbierania truskawek z jego pola. Jego zdaniem w każdym kraju potrzebni są ludzie biedni. Dlatego, że są oni chętni do pracy. Według Korwin-Mikkego człowiek, który ma poczucie godności, nie będzie wyciągał pieniędzy za nic.

- Ludzka godność polega na tym, że człowiek nie przyjmuje pieniędzy - tłumaczy polityk. Jak przekonuje, osoba kierująca się wartościami nie przyjmie żadnej zapomogi, a na swój byt zarobi pracą. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Beata Tyszkiewicz miała romans z 30 lat młodszym aktorem! On miał 24 lata, ona 54. Nie uwierzycie, z kim!
  2. Nie uwierzycie, jak wygląda dziecko Omeny Mensah! Gdy zobaczycie zdjęcie, zdębiejecie
  3. Tak szaleją córki Kaczyńskiej, do sieci trafiły zdjęcia. Oniemiejecie, gdy zobaczycie foto z 4:30 nad ranem
  4. Osłupiejecie. Zdjęcia Małgorzaty Sochy spod prysznica wylądowały w sieci, nie miała na sobie kompletnie NIC
  5. Druzgocące nagranie z Agnieszką Włodarczyk w sieci. Aktorka niesamowicie cierpi
  6. Przełomowe wieści ws. ojca dzieci Anny Przybylskiej. To wszystko działo się na oczach jej syna

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News