Robert Janowski, który od prawie 20 lat pracował dla TVP jako prowadzący kultowego już programu „Jaka to melodia?” utracił swoje bardzo popularne stanowisko, co wywołało prawdziwe poruszenie w internecie. Chociaż o zakończeniu współpracy dowiedział się z mediów i nie doszło do niego w zbyt przyjaznych okolicznościach, prezenter postanowił poruszyć ten temat i skomentować całą sprawę.

Rzecznik TVP nie skontaktował się ze mną. Żal programu i widzów. Dla niektórych była to jedyna rozrywka. Dla niej włączali jeszcze TVP. Ostatni sezon „Jaka to melodia?” skończyliśmy nagrywać w maju. Ekipa pracująca przy programie myślała, że wróci do pracy po wakacjach. Najwyraźniej tak się nie stanie. Po 20 latach ludzie zostali pozbawieni pracy. Żal, bo stworzyliśmy fajną, muzykalną społeczność – powiedział Janowski, z prawdziwym smutkiem komentując rozstanie z Telewizją Polską i programem, którego był twarzą. Według mediów stacja zrezygnowała ze współpracy z muzykiem, gdyż nie zgadzał się on na zmianę formuły programu, związaną z m.in. wprowadzeniem do niego patriotycznych piosenek oraz nie chciał zostać etatowym pracownikiem TVP. Jak się jednak okazuje, bez Janowskiego program wcale nie zniknie z telewizji.

„Jaka to melodia?” w odświeżonej formie wciąż będzie obecna w Jedynce. Telewizja Polska nabyła prawa do formatu „Name the Tune” i będzie go samodzielnie produkować w celu optymalizacji kosztów i uatrakcyjnienia audycji. Aby program spełniał najwyższe standardy TVP nawiązała bezpośrednią współpracę z właścicielem formatu Ralphem Rubensteinem. W celu unowocześnia i uatrakcyjnienia formuły „Jaka to melodia?”, rozważane jest zwiększenie liczby prowadzących. Efekt zmian w formacie będzie można zobaczyć w jesiennej ramówce na antenie TVP1 – zapowiedział rzecznik TVP w rozmowie z mediami. Wypowiedzią tą zakończył wszelkie spekulacje widzów oraz dziennikarzy na temat przyszłości kultowego programu.

...

Zobacz również