Janosik
screen z serialu "Janosik", reż. Jerzy Passendorfer
Patryk Przybyłowski - 18 Listopada 2020

Pamiętacie jeszcze "Janosika"?

"Janosik" to serial, który na pewno pamiętają wszyscy wychowani w czasach PRL. Bohater, w którego wcielił się Marek Perepeczko stał się jednym z ulubionych protagonistów w polskiej kinematografii. Pamiętacie jeszcze ten serial?

Kiedy "Janosik" trafił na ekrany polskich telewizorów w 1974 roku, z miejsca stał się ulubioną pozycją milionów telewidzów. Serial prezentowany w TVP jest luźno oparty na losach prawdziwej postaci.

Widok grobu Marka Perepeczki 15 lat po śmierci przyprawia o łzy. Bardzo smutneWidok grobu Marka Perepeczki 15 lat po śmierci przyprawia o łzy. Bardzo smutneCzytaj dalej

Juraj Jánošík, bądź też w spolszczonej wersji Jerzy Janosik, był zbójem zamieszkującym słowackie Karpaty. Jego działalność na przełomie XVII i XVIII wieku dała mu bardzo duży rozgłos nie tylko wśród lokalnej ludności, ale także w całym kraju. Za swoje dokonania został okrzyknięty bohaterem narodowym Słowacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Serial został nakręcony w przepięknych krajobrazach, ukazujących zapierające dech w piersiach widoki nie tylko polskiej ziemii. Okazuje się, że część ujęć powstała zagranicą, m.in. w Czechosłowacji.

Dzisiaj grzeje:

1. Mateusz Morawiecki przekazał informacje o śmierci. "Pozostaje żywy w mojej pamięci"

2. Prawdziwy hit w Biedronce. Za kilka złotych możesz kupić produkt, o którym marzą tysiące kobiet

3. Zacznie się już 18 listopada w tysiącach kościołów na całym świecie. Wierni zaniemówią, wiemy co się dzieje

W serialu pojawił się jeden z najlepiej zapamiętanych przez widzów wątków miłosnych. Historia uczucia, które rozwinęło się między Janosikiem a Maryną, pozostaje dla wielu najlepszym wątkiem miłosnym w polskich serialach.

Poza Markiem Perepeczką w serialu pojawiły się takie sławy jak: Witold Pyrkosz, Ewa Lemańska, Marian Kociniak, czy Janusz Bukowski. Trzynastoodcinkowy serial wyreżyserował Jerzy Passendorfer.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Odważne słowa Ministra Zdrowia. Nie wszyscy specjaliści się z nimi zgadzają
  2. Matka zobaczyła, jak pies rzuca się na jej córeczkę. Później zrozumiała, że zwierzę ją ratuje
  3. Najczęściej pojawiający się objaw Covid-19. Ma go nawet 86% zakażonych, trzeba wiedzieć
  4. Ujawniono, co czeka Polaków już 10 grudnia. Fantastyczna wiadomość ws. koronawirusa, trzeba trzymać kciuki
  5. Widmo ogromnego strajku zawisło nad całą Polską. Konsekwencje mogą być katastrofalne
  6. Nie mieści się w głowie co woda ogórkowa robi z organizmem. Pijesz ją?
  7. Na miejscu zjawiło się 10 zastępów straży pożarnej. Straty po pożarze są ogromne, spłonęło 85 ton ziarna

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Fakt, Wirtualna Polska, TMZ

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News