Anna Dymna ujawniła prawdę o "Janosiku". Widzowie się nie zorientowali

Anna Dymna ujawniła prawdę o "Janosiku". Widzowie się nie zorientowali Źródło: Screen "Janosik" 1973 r.

"Janosik" to kultowy serial, który przyniósł Annie Dymnej ogromną popularność. Po latach aktorka wyznała prawdę o kulisach powstawania serialu - to nie był łatwy czas dla ekipy filmowej. Tego widzowie nie nie zobaczą na ekranach telewizorów.

"Janosik" stał się już kultową produkcją, która do dzisiaj ma swoich wiernych fanów. Widzowie pokochali przygody tytułowego zbójnika, a aktorzy, biorący udział w produkcji serialu, szybko zyskali wielką sympatię fanów. Po latach Anna Dymna zdradziła kulisy powstawania produkcji, nie było łatwo.

"Janosik" to jeden z kultowych polskich seriali, który do dzisiaj ma wiernych fanów

Anna Dymna, która w "Janosiku" zagrała rolę hrabiny Klarysy, opowiedziała w rozmowie z dziennikarzem"Faktu", Bartoszem Pańczykiem, o kulisach pracy przy produkcji kultowego serialu. Jak wspomina, była wtedy bardzo młodą aktorką, a to, co działo się na planie, bardzo ja fascynowało.

– Byłam na trzecim roku w PWST. Miałam dwadzieścia lat. Wchodziłam dopiero w magiczny świat filmu. Równocześnie miałam zdjęcia w filmie niemieckim… moje życie nabierało straszliwego pędu. Wszystko było dla mnie olśnieniem, zdumieniem. Na planie chłonęłam każdą uwagę reżysera, partnerów. [...] Trudno pojąć od razu ten dziwny, wirtualny świat. Czasem nie rozumiałam uwag. Pamiętam np. taką: "Dziecko nie śmiej się tak prawdziwie, bo masz takie skośne oczy i jak się śmiejesz to robią się z nich tylko szparki.” [...] Ale czułam się wybrana przez los. Nie miałam kiedy spać, jeść, ale miałam szanse z szarej, komunistycznej rzeczywistości przenosić się w magiczny, kolorowy świat - wspomina w wywiadzie Anna Dymna.

Anna Dymna wspomniała w wywiadzie pracę na planie "Janosika"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Szara rzeczywistość dotyczyła jednak również pracy na planie. W tamtych czasach produkcja filmowa była o wiele trudniejsza niż obecnie. Jak wspomina aktorka, wszyscy ciężko pracowali i niejednokrotnie byli wykończeni, choć na ekranach telewizorów nie sposób to zauważyć.

– Często warunki pracy były bardzo ciężkie. Nie było żadnych barobusów, cateringu, kamperów. Czasem na plan przyjeżdżała wojskowa grochówka albo kanapki i herbata. [...] Czasem wstawałam o czwartej rano, często w połowie nocy kończyłam zdjęcia. Ale atmosfera na planach była cudowna. [...] Tyle było prawdziwej radości, żartów. Teraz mi się wydaje, że ta atmosfera bije z ekranu. I to właśnie pamiętam, a nie zmęczenie, łzy i niedogodności - wyznała aktorka.

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegła druzgocząca wiadomość o nagłej śmierci. Nie żyje syn polityka, cały kraj w żałobie. Przykre informacje ze Stanów Zjednoczonych

2. Przed operacjami plastycznymi za 167 tys. zł wyglądała pięknie. Zmiana jej wyglądu rozkłada na łopatki

Dymna przyznała, że praca na planie "Janosika" wiele ją nauczyła. Zdała sobie sprawę, że kocha aktorstwo, a ciężkie warunki tylko potęgują jej chęć, by dawać z siebie wszystko.

– Ale praca w trudniejszych warunkach uczy człowieka najważniejszych rzeczy. Przede wszystkim uświadamia, że jeśli coś się naprawdę kocha, to siły ma się zawsze. Wtedy właśnie uruchomiła się we mnie taka radość, która do tej pory towarzyszy mi przy pracy na planie filmowym i której nikt ani nic mi nie zabierze - ani przeciwności losu, ani zły humor kogoś z ekipy, ani gorsze samopoczucie - przyznaje Anna Dymna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ministerstwo Zdrowia ostrzega. Popularne leki masowo znikają z aptek
  2. Media podały tragiczną informację. Trener Milika i Zielińskiego w żałobie, stracił najbliższą osobę
  3. Uczestnik "Jednego z dziesięciu" ujawnił zaskakującą prawdę o programie. Nie pokażą wam tego w telewizji
  4. Afera w przychodni, pacjentów przyjmowała pielęgniarka w skandalicznym stanie. Gdy ją zbadali, złapali się za głowy
  5. Camaieu wycofuje się z Polski. Koniec francuskich sklepów. Megawyprzedaż
  6. Afera w mediach po ujawnieniu całej serii niesmacznych i skandalicznych praktyk Biedronki. Wściekli są nie tylko klienci

Źródło: Fakt 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News