Polityk PiS broni Jankowskiego.
Marcin Owczarek - 12 Grudnia 2018

Polityk PiS broni Jankowskiego. "Wiele razy mnie głaskał i przytulał"

Ks. Jankowski wzbudza kontrowersje w całej Polsce. Ostatnio ujawnione fakty pogrążają jego autorytet oraz potwierdzają to, co niektórzy mówili od bardzo dawna. Jeden z polityków PiS broni księdza. Mówi: "Wiele razy mnie głaskał i przytulał".

Ks. Jankowski to postać o wielu twarzach. Jeszcze do niedawna sporo osób uważało go za prawdziwy autorytet, który potrafił wysłuchać i pomóc. Był również kapelanem "Solidarności" od 1980 roku i wspierał związkowców w walce o wolną Polskę. Po roku 90 opozycjoniści opuścili go, a ten związał się wtedy z Młodzieżą Wszechpolską. Po latach wychodziły różne fakty dotyczące jego życia. Najpierw IPN podał, że ksiądz był współpracownikiem SB o pseudonimie Libella. Później coraz głośniej mówiono o tym, że Henryk Jankowski był pedofilem. Nie ułatwiały mu życia jego antysemickie poglądy, których nie bał się publicznie pokazywać. Ostatnio jedna z działaczek z Gdańska ujawniła fakty dotyczące księdza. Potwierdzają one, że bardzo często przebywał z chłopcami i lubił, by byli blisko. Traktował ministrantów jak swoje sługi i bardzo mu to pochlebiało. Z informacji wynika, że już w latach 90 pierwsze ofiary mówiły o jego skłonnościach. W Gdańsku stoi pomnik księdza Jankowskiego. Radni w styczniu mają zadecydować o tym, czy dalej będzie stać w miejscu, w którym się znajduje. Ostatnio został nawet oblany farbą w akcie protestu. Wiele wskazuje na to, że zniknie z przestrzeni publicznej.

Jankowski broniony przez radnego PiS

Jeden z radnych Prawa i Sprawiedliwości broni jednak księdza pedofila. Chodzi o Karola Guzikiewicza, który był blisko z duchownym. W wywiadzie mówi: - Cały czas kręciłem się po terenie plebanii. Nie miałem ojca i ksiądz Jankowski się mną opiekował, bo byłem w trudnej sytuacji. Byli u niego młodzi chłopcy, ale byli i starsi. To są dzisiaj trzydziestokilkuletni kibice Lechii Gdańsk. Wystarczy ich zapytać, mówią, że nic takiego nie było. Sam byłem ministrantem, najpierw w Gdyni, później w Gdańsku i nie raz było tak, że ksiądz mnie przytulił, głaskał, ale nie było oznak, jakich dotyczą teraz oskarżenia. Robił to po ojcowsku - mówi radny PiS.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Donald TuskDonald Tusk nie mówił tego o swojej rodzinie. Cała prawda wyszła na jaw!Czytaj dalej
Później dodaje, że nie wierzy w te oskarżenia. Bywał na wszystkich okazjach wraz z księdzem i jak mówi, zauważyłby, gdyby było coś nie tak: - Nie wierzę, że chłopak 15-16-letni by się nie poskarżył kolegom, że ksiądz mu coś robi. Niemożliwe, żeby tam były jakieś gwałty. Ktoś by to zauważył. Sam bym to zauważył. Byłem na wszystkich imieninach księdza Jankowskiego, dawał mi ślub, chrzcił dzieci. Pomagał jak ojciec. Na pewno bym coś zauważył, gdyby to była prawda - mówi Karol Guzikiewicz.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Odeszła jedna z najpopularniejszych gwiazd TVN! Widzowie w szoku
  2. Ten jeden szczegół zdradza CAŁĄ prawdę o małżeństwie Agaty Dudy. Jesteśmy w szoku!
  3. Skandaliczna manipulacja! Sędziowie ujawniają, co tak naprawdę dzieje się w TK
  4. Modne paznokcie: Co będzie HITEM w 2019 roku?
  5. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
PapieżBenedykt XVI to przewidział. Proroctwa papieża seniora wywołują niepokójCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News