Ochojska wchodzi do polityki? Ujawniono gdzie mogłaby startować

Ochojska wchodzi do polityki? Ujawniono gdzie mogłaby startować Źródło: Fot. YouTube/Uwaga! TVN

Janina Ochojska, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej otrzymała propozycję startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Według doniesień "Wprost" działaczka społeczna miałaby wystartować z "jedynką" z okręgu dolsnośląsko-opolskiego. Sama Ochojska nie zabrała jeszcze głosu w sprawie swojej ewentualnej kandydatury.

Janina Ochojska rozpoczęła działalność w ramach PAH w 1992 roku i dziś jest jedną z najważniejszych postaci w najnowszej historii Polski. Jej organizacja pomaga milionom osób na całym świecie, które cierpią z powodu klęsk żywiołowych, biedy i wojny. Zajmuje się także pomocą uchodźcom, którzy w ostatnich latach masowo opuszczali tereny walk, kierując się w stronę Europy.

Jak donosi "Wprost", działaczka społeczna otrzymała propozycje startu w nadchodzących wyborach samorządowych z list Platformy Obywatelskiej w ramach Koalicji Europejskiej. Janina Ochojska miałaby otrzymać pierwsze miejsce na liście partii w okręgu dolsnośląsko-opolskim, a takie miejsce jest niemalże gwarantem sukcesu.

- Jej start to byłoby ogromne wzmocnienie naszych sił, a tematyka dotycząca uchodźców będzie jedną z najważniejszych kwestii w nowym unijnym rozdaniu - powiedział tygodnikowi anonimowy działacz PO.

W okręgu oznaczonym numerem "12" swoje mocne kandydatury przygotowało również Prawo i Sprawiedliwość. Z "jedynką" wystartuje tam szefowa Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Zalewska. Z "dwójką" na liście partii znalazła się natomiast Beata Kempa członkini Rady Ministrów bez resortu, pełnomocniczka ds. pomocy humanitarnej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W przeciwieństwie do PO i innych ugrupowań PiS przedstawił już dwa pierwsze miejsca każdej z 13 list w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

Wciąż nie wiadomo także, jak zachowają się Nowoczesna i Polskie Stronnictwo Ludowe, które zostały zaproszone do udziału w Koalicji Europejskiej, lecz nadal ostatecznie nie określiły swoich zamiarów. Gdyby jednak koalicja powstała, według sondażu IBRiS dla Radia Zet mogłaby liczyć na 38,5 procent poparcia. PiS może liczyć natomiast na 34,7 procent. Trzecie miejsce zajęła Wiosna Roberta Biedronia z niemal 9-procentowym poparciem. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się pod koniec maja.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Mówił, że "z Pauliny zrobi k**wę". Zadał jej i dziecku kilkadziesiąt ciosów nożem
  2. Krystyna Pawłowicz zdradziła swój sekret. "Zrobiła z siebie pośmiewisko"
  3. Niewiarygodne! Giertych będzie przesłuchiwał Kaczyńskiego?
  4. Wzrost i waga Barbary Kurdej-Szatan zaskakuje. Ma świetne wymiary
  5. Co studiował Marcin Prokop? Wykształcenie prowadzącego DD TVN jest imponujące

Źródło: naTemat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News