Poruszające słowa Janiny Ochojskiej do Owsiaka. "Nie może tego zrobić"

Poruszające słowa Janiny Ochojskiej do Owsiaka. "Nie może tego zrobić" Źródło: facebook.com/wosp

Jurek Owsiak zdecydował się dzisiaj na historyczny krok. W związku z udanym zamachem na prezydenta Gdańska podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zrezygnował z funkcji prezesa fundacji. Inna wielka postać ze świata działań charytatywnych, Janina Ochojska, postanowiła przekazać w jego stronę kilka poruszających słów.

Janina Ochojska jest osobą, która od wielu lat zajmuje się działalnością mającą na celu pomoc najbardziej potrzebującym. Założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej nie godzi się na to, żeby jej kolega po fachu rezygnował ze swojej działalności w takim momencie. Jej wypowiedź zdecydowanie porusza serca.

Janina Ochojska do Jurka Owsiaka: nie możesz odejść

Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zadecydował, że nie będzie już pełnił swojej funkcji, a wszelkie decyzje dotyczące działań fundacji będą dalej podejmowane przez pozostałych członków zarządu. Jurek Owsiak podkreślał, że nie można dalej tkwić w sytuacji, w której skutki mowy nienawiści wymykają się spod kontroli. - Spotkałem się z opiniami, że to nasza wina, że nie żyje człowiek, że nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. To na mnie spadła ta odpowiedzialność (...) Ta nienawiść, która jest w ludziach eksplodowała w sposób maksymalny - powiedział na specjalnej konferencji, na której ogłosił swoje odejście. Janina Ochojska otwarcie przyznaje, że obwinianie fundacji Jurka Owsiaka o jakiekolwiek przyczynienie się do tragedii jest wręcz abstrakcyjne. - Nikt i nic nie odbierze Jurkowi Owsiakowi jego zasług w czynieniu dobra. Dlatego apeluje do niego, by nie składał rezygnacji. Jurek, jesteś nam wszystkim potrzebny!  - zaznaczyła szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej. Janina Ochojska zwróciła się bezpośrednio do byłego prezesa WOŚP z prośbą, żeby raz jeszcze przemyślał swoją decyzję. - Nikt i nic nie odbierze Jurkowi Owsiakowi jego zasług w czynieniu dobra. Dlatego apeluje do niego, by nie składał rezygnacji. Jurek, jesteś nam wszystkim potrzebny! - powiedziała cytowana przez Onet.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Janina Ochojska podkreśliła, że do teraz nie może uwierzyć, iż tak piękna i radosna chwila jaką jest finał WOŚP została rozdarta przez największą możliwą zbrodnie. - Nikt nie mógł przewidzieć, że podczas tak wyjątkowej imprezy znajdzie się jakaś osoba przepełniona nienawiścią, która będzie chciała dopuścić się największej zbrodni, która istnieje, czyli pozbawienia kogoś życia - powiedziała. Założycielka PAH ma nadzieję, że śmierć Pawła Adamowicza nie zostanie wykorzystana do dalszych podziałów między Polakami. - Wierzę w to głęboko, że jego śmierć powinna nas umocnić - wytłumaczyła w rozmowie z Onetem. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Byli na scenie podczas zamachu na Adamowicza. Teraz przekazali smutne informacje 
  2. Ostatnie słowa Adamowicza przed śmiercią wzruszają do łez. Rozpłaczecie się 
  3. Ewa Farna: waga gwiazdy znów uległa zmianie. Piosenkarka wygląda wspaniale
  4. Syn Małgorzaty Kożuchowskiej to najbardziej urocze dziecko w show-biznesie. Rozpłyniecie się
  5. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana 
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News