Poruszające wyznanie Janiny Ochojskiej. Wygrała z rakiem, zdradziła prawdę o polskiej służbie zdrowia

Poruszające wyznanie Janiny Ochojskiej. Wygrała z rakiem, zdradziła prawdę o polskiej służbie zdrowia Źródło: Jakub Kaminski/East News

Janina Ochojska w niezwykle wzruszającej rozmowie podzieliła się wyznaniem na temat swojej choroby i wygranej walce z nowotworem. Zdradziła także prawdę na temat polskiej służby zdrowia.

Janina Ochojska była gościem Krzysztofa Ziemca w rozmowie w radiu RMF FM. Prezes Polskiej Akcji Humanitarnej przekazała, jak wyglądała jej walka z nowotworem. Ostatni etap leczenia zbiegł się w czasie z pandemią koronawirusa, ma więc z pierwszej ręki wiadomości dotyczące tego, co obecnie dzieje się w polskiej służbie zdrowia.

Wygrana walka z rakiem. Janina Ochojska dzieli się swoją historią

- Na początku lekarze, pielęgniarki nie mieli maseczek, nie mieli rękawiczek, nie mieli odzieży ochronnej. Z czasem, kiedy koronawirus zbierał coraz większe żniwo i coraz większe było zagrożenie, pojawiały się maseczki, pojawiały się ubrania ochronne. Lekarz czy pielęgniarka wchodzili do pokoju ochronieni. Nas, pacjentów, specjalnie nie chroniono, maseczkę ktoś dla mnie zrobił - zdradziła Janina Ochojska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak wyznała, wcale nie odczuła, by po wybuchu epidemii placówki onkologiczne działały gorzej niż wcześniej. Kolejni pacjenci byli przyjmowani, każdy miał ryzyko, że może znajdować się obok zakażonej osoby. Janina Ochojska miała to szczęście, że podczas jej pobytu w szpitalu, nie miała kontaktu z zakażonym.

- Natomiast wiem, że przyjmowano mniej pacjentów, zwłaszcza takich, których leczenie oceniano jako takie, które można na jakiś czas odłożyć. Czy tak było na pewno, czy można je było odłożyć, tego nikt nie wie. Wiem i wiedzą też pacjenci, którzy leczą się na choroby nowotworowe, że to walka z czasem. W momencie, kiedy nie ma leczenia, rak się rozwija. W każdej godzinie każdego dnia rośnie - dodała. 

Janina Ochojska wyznała prawdę o polskiej służbie zdrowia

W rozmowie poruszona została także kwestia tego, jak działa służba zdrowia w Polsce. Jej zdaniem "służba zdrowia od wielu lat jest w zapaści, a koronawirus w pewnym sensie ją dobił". Europosłanka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej jest przekonana, że koronawirus zmieni społeczeństwo.

Dzisiaj grzeje: 1. Rząd wprowadził zmiany w ostatniej chwili. Ważne zmiany obowiązują już od dzisiaj
2. Musieli wziąć ślub w szpitalu. Po 18 godzinach od ceremonii nic już nie było takie samo

 "Ale teraz koronawirus spowodował już bardzo duże zbiednienie - ono będzie na pewno jeszcze postępowało" przekazała. Janina Ochojska dodała także, że w koronawirus zmieni także pracę PAH: "W przyszłym roku szkolnym zapotrzebowanie na dożywianie dzieci będzie o wiele większe".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Poprzez grę namawiał do samobójstw. 24-latek w rękach policji
  2. Znany gwiazdor przeszedł wielką metamorfozę. "Mógł nie dożyć czterdziestki", a teraz wygląda szałowo (FOTO)
  3. Wyciekło oficjalne rozporządzenie premiera. Od poniedziałku wielkie zmiany, wszystko jest już jasne
  4. Pielęgniarka pokazała jak wygląda walka z koronawirusem. Porażające zdjęcie, ale najgorszy jest jego podpis
  5. Zdjęcie Magdy Gessler na kwarantannie obiegło sieć. Ciężko uwierzyć, widok mówi sam za siebie
  6. Wyrzucanie obierek po ogórkach jest niewybaczalnym błędem. Zachowaj je z ważnego powodu

źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News