Janina Ochojska pokonała raka piersi. Agata Młynarska podziękowała jej za ważną rzecz

Janina Ochojska pokonała raka piersi. Agata Młynarska podziękowała jej za ważną rzecz Źródło: Piotr Molecki East News

Janina Ochojska w trakcie wywiadu na żywo prowadzonego przez Agatę Młynarską przyznała, że wygrała walkę z rakiem piersi. Dobre wieści bardzo ucieszyły dziennikarkę i nie ukrywała ona wzruszenia. W czasie epidemii koronawirusa pacjenci onkologiczni nie mają łatwo. Choć nowotwory nie zniknęły z listy chorób, to w świadomości ludzi odsunęły się na dalszy plan w świadomości wielu osób. Niestety rak nie robi sobie wakacji i konieczne jest kontynuowanie leczenia zaczętego jeszcze przed wybuchem pandemii.

Janina Ochojska była gościem w internetowym wywiadzie przeprowadzanym przez Agatę Młynarską na instagramowym profilu dziennikarki. To właśnie w programie "Się kręci" publicznie potwierdziła, że pokonała raka piersi. W wzruszającym wpisie umieszczonym po chwili Agata Młynarska skierowała do swojej rozmówczyni kilka słów.

Janina Ochojska wygrała z rakiem

Janina Ochojska to polska eurodeputowana i polityczka, jednak w ostatnich miesiącach mówiło się głównie o jej trudnych zmaganiach z rakiem piersi. Jeszcze nie tak dawno sieć obiegło zdjęcie kobiety w walce, gdzie na szali stało jej życie. Z powodu choroby i odbywanemu leczeniu wygląd Janiny Ochojskiej zmienił się diametralnie, ale nie to było najważniejsze w całej sprawie. Najnowsze informacje na temat zdrowia aktywistki bardzo ucieszyły goszczącą ją Agatę Młynarską, podziękowała jej za ważną rzecz, a post opatrzyła archiwalnymi zdjęciami działaczki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

To był bardzo wzruszający wywiad

- Opowiedziała historię swojej walki o zdrowie i o czasie chemioterapii. Janeczko, dziękuję za to spotkanie. Przede wszystkim za dobre wieści ale też za instrukcję pomagania. [...] Janeczko, dziękuję ci też za to, że pokazujesz nam, że życie ma wielką wartość. Niezależnie od tego, jak bywa bolesne, warto skupić się na tym, co piękne. Z całego serca życzę ci powodzenia w Brukseli, wierzę, że wypłynęłaś na "suchego przestwór oceanu" i tam ze swoim doświadczeniem zawojujesz i zawalczysz o pomoc dla potrzebujących - pisze w emocjonalnym poście dziennikarka Agata Młynarska. Swoją historię leczenia w dobie koronawirusa Janina Ochojska zdecydowała się opowiedzieć dziennikarce WP.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje wielka Polka. Rodzina przekazała tragiczne informacje

2. Kiedy kolejny etap luzowania obostrzeń? Rzecznik rządu ogłosił, co stanie się jutro

Historia, która daje nadzieję

W rozmowie z Klaudią Stanach z Wirtualnej Polski Janina Ochojska nakreśliła, jak wyglądał ostatni etap jej leczenia, a ten przypadał w samym środku epidemii.

- Rozpoczęłam naświetlania w połowie marca i wiedziałam, że zakończą się one tuż przed świętami wielkanocnymi. [...] My, pacjenci, nie mieliśmy żadnego kontaktu ze światem zewnętrznym. Nikt nie mógł nas odwiedzać, a ponadto była przypisana dla nas jedna, stała grupa pielęgniarek - powiedziała w wywiadzie była pacjentka centrum onkologicznego. Jednocześnie przedstawiła niepewność swoich planów na przyszłość.

- Bardzo potrzebna będzie mi rehabilitacja, ale obecnie trudno jest ją zorganizować. Jeszcze nie wiem, jak to zrobię, ale widzę, że na razie w pełni legalnie raczej się nie da. To jest frustrujące, bo jednocześnie boję się podjąć jakąkolwiek decyzję, przez którą później mogłyby spotkać mnie konsekwencje prawne - tłumaczyła w rozmowie z dziennikarką WP swoją obecną sytuację.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Janka Ochojska pokonała raka👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏💜💜💜💜💜💜💜💜🙌🙌🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀❤️❤️Powiedziała to przed chwilą w #agatasiekreci a nam zakręciła sie łza szczęścia! Opowiedziała historię swojej walki o zdrowie i o czasie chemioterapii. Janeczko, dziękuję za to spotkanie. Przede wszystkim za dobre wieści ale też za instrukcję pomagania. Jak się okazuje sprawdzają się stare, sprawdzone sposoby. Pomoc sąsiadów, bliskich, przyjaciół. Ten krąg wsparcia, który tworzymy w życiu, bo jak się mówi - „przyjaciół poznaje się w biedzie”. Janeczko dziękuję Ci też za to, że pokazujesz nam, że życie ma wielką wartość. Niezależnie od tego jak bywa bolesne, warto skupić się na tym, co piękne. Z całego serca życzę Ci powodzenia w Brukseli, wierzę, że wypłynęłaś na „suchego przestwór oceanu” i tam ze swoim doświadczeniem zawojujesz i zawalczysz o pomoc dla potrzebujących. A jeśli tylko możemy się do czegoś przydać, telefon masz, adres znasz, wal jak w dym. Dbaj o siebie, nie daj się, a my zajmiemy się tym, żeby na niebie znalazła się gwiazda, którą nazwiemy Janina Ochojska. A te kwiaty na zdjęciu są dla Ciebie🌸🌸🌸🌸🌸🌺🌺🌺🌸🌸🌺🌺🌺🌸🌸🌺#jankaochojska #pah #polskaakcjahumanitarna #pomoc #charity #parlamenteuropejski #hometv #pomaganiemasens #kupokrzepieniuserc #siłakobiet #pomonacraka #europeanparliament #cancer #sensoflife #fight #dziękuję #agatamlynarska @jankaochojska @polskaakcjahumanitarna Zdjęcia ze strony www Janiny Ochojskiej

Post udostępniony przez Agata Młynarska (@agata_mlynarska)

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe wytyczne Ministerstwa Zdrowia na czas epidemii. Dotyczą wielu polskich rodzin
  2. Anna Lewandowska nie próżnowała podczas kwarantanny. Trenerka napisała książkę (FOTO)
  3. Ważny apel do kobiet. Nowe badania nad COVID-19 niosą pozytywną wiadomość
  4. Właścicielka salonu kosmetycznego zdradza smutną prawdę. Po zniesieniu zakazu klientów czeka przykra niespodzianka
  5. Szumowski w programie na żywo dostał pytanie o powrót dzieci do szkół. Padła jednoznaczna odpowiedź
  6. Tysiące Polaków źle gotują jajka. Narażają na niebezpieczeństwo siebie i rodziny

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News