Pilny apel Janiny Ochojskiej. Pomoc jest potrzebna natychmiastowo

Pilny apel Janiny Ochojskiej. Pomoc jest potrzebna natychmiastowo Źródło: Jakub Kaminski East News

Janina Ochojska w trakcie wywiadu skierowała do wszystkich poruszające słowa. Apeluje do każdego kto może pomóc i ulżyć w cierpieniu, w obliczu tak niewyobrażalnej tragedii. Sytuacja jest naprawdę poważna. Zmagająca się z poważną chorobą kobieta nie skupia się jedynie na sobie. Janina Ochojska od lat zaangażowana jest w akcje społeczne i dba o los innych pokrzywdzonych, dlatego nie mogła postąpić inaczej. Jej słowa dają do myślenia.

Janina Ochojska zdecydowała się odnieść do ostatnich wydarzeń. Słowa jakie skierowała do wszystkich słuchających jej wywiadu są naprawdę poruszające. Apel dotyczy pomocy w przypadku, gdy liczy się każda sekunda. Nie ma chwili do stracenia.

Janina Ochojska wystosowała pilny apel

Janina Ochojska była gościem Beaty Tadli w programie "Onet Rano". Prezeska Polskiej Akcji Humanitarnej z bólem patrzyła na to, co wydarzyło się w Bejrucie. Sytuacja, w jakiej znaleźli się mieszkańcy stolicy Libanu jest dramatyczna i Janina Ochojska zdecydowała się na skierowanie do wszystkich pilnego apelu. 

- Namawiam do pomocy dla Libanu. Nie tylko z powodu tej katastrofy. To kraj, w którym przybywa ponad milion uchodźców - powiedziała w trakcie programu Janina Ochojska. Działaczka humanitarna dobrze zna tamtejsze realia i wie, że Liban to kraj od lat pogrążony w kryzysie, nie tylko ekonomicznym, a ostatnie wydarzenia na pewno mu nie pomogą. Wskazała też kto najbardziej jest tam obecnie potrzebny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Każda pomoc się liczy

Oczywistym jest, że nie wszyscy mogą znaleźć się na miejscu i tak jak chociażby polscy strażacy, pomagać w poszukiwaniach osób przysypanych gruzem z zawalonych budynków. Janina Ochojska ma tego świadomość, jednak podkreśla, że na tym etapie to właśnie profesjonalna międzynarodowa pomoc jest niezbędna. 

- W takiej sytuacji najbardziej potrzebni są wykwalifikowani ratownicy i pomoc medyczna - wskazała w rozmowie z Beatą Tadlą w "Onet Rano". Jak dotąd potwierdzono śmierć 100 osób, jednak bilans ten może wzrosnąć. W wyniku wybuchu rannych zostało blisko 4 tys. osób. Po pierwszym szoku, apel Janiny Ochojskiej nie straci na ważności, gdyż ludzie, którzy zostali bez dachu nad głową i bez żadnych dóbr materialnych będą bardzo potrzebować pomocy od najzwyklejszych nawet osób.

Dzisiaj grzeje: 1. W nocy media obiegła dobitna wiadomość. Dariusz Piontkowski przestał ukrywać prawdę, tysiące Polaków zawiodło się

2. Michał Wiśniewski od lat zmaga się z nieuleczalną chorobą. Jest praktycznie niewidoczna

3. Lekarze przez wiele godzin walczyli o jego życie. Niestety, nie żyje Edmund Kamiński

Wybuch był szokiem dla całego świata

Nie tylko Janina Ochojska poruszona jest tym, co dzieje się obecnie w Libanie. Martyna Wojciechowska rok temu kręciła tam jeden z odcinków swojego programu "Kobieta na krańcu świata". W jednym z ostatnich postów zdecydowała się na zwrócenie do wszystkich wspaniałych mieszkańców kraju, które było dane jej spotkać. Świat widząc nagrania z katastrofy nie mógł uwierzyć w to co się stało. Pozostaje mieć nadzieję, że Bejrut, dzięki pomocy szybko powstanie z gruzów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Może dojść do najgorszego. Polsat przekazał zatrważające wieści
  2. Trudne chwile Beaty Tyszkiewicz. Nie mogła się spodziewać, że tak się skończy
  3. Jest oficjalne rozporządzenie. Niestety, wiele zakazów dotyczy całej Polski, nie tylko 19 powiatów
  4. Po 34 latach dowiedziała się, że Maciej nie jest jej synem. Prawda wyszła na jaw przez przypadek, finał zwala z nóg
  5. Po dekadach występów wysokość emerytury Maryli Rodowicz zasmuca. Nie może odpocząć, wciąż musi pracować

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News