Janda wchodzi do akcji. Chce stworzyć rząd, który zajmie się "sprzątaniem"

Janda wchodzi do akcji. Chce stworzyć rząd, który zajmie się "sprzątaniem" Źródło: Styl.pl Parlamentarny.pl

W ostatnich latach Krystyna Janda znana jest głównie nie tyle ze swojego dorobku artystycznego, co z komentowania bieżących wydarzeń politycznych. Ton wypowiedzi aktorki jest mocno antyrządowy. Złośliwi twierdzą, że naprawdę chodzi o pieniądze z dotacji na jej teatr, których nie otrzymuje od PiS. Niedawno Janda postanowiła ujawnić swoje sympatie polityczne.

Na swoim profilu na Facebooku aktorka udostępniła wpis z jednego z kont Nowoczesnej. Administrator profilu zacytował artykuł z portalu natemat.pl dotyczący kobiet w polskiej polityce, w którym autorka zachwalała posłanki partii Ryszarda Petru, stawiając w kontraście panie z PiS. O pierwszych wypowiadała się w samych superlatywach. Drugie zaś oceniła bardzo krytycznie.

Na profilu Nowoczesnej pojawił się fragment artykułu, poświęcony posłankom Nowoczesnej. Panie, które pojawiły się w artykule, zostały oznaczone.

Krystyna Janda nie ukrywała swojego zadowolenia i sympatii, których wyraz dała na Facebooku. Podkreśliła, że jest fanką wszystkich wymienionych kobiet i chętnie widziałaby je w składzie rządu kobiecego.

 - Dobrałabym do tego „znakomitego towarzystwa” kilkanaście Pań z innych ugrupowań politycznych i stworzyła front i rząd mający za zadanie „posprzątanie po katastrofie”. Ponad partiami, podziałami, uprzedzeniami. Kobiecy Trzeźwo-rozsądkowy Komitet Ocalenia Narodowego. - pisze.

   
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News