Krystyna Janda postanowiła dołączyć do jednodniowego Strajku Kobiet Polskich, który ma być protestem przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce. Aktorka zapowiedziała, że nie weźmie udziału w spektaklu „Maria Callas, Master Class”.

– Szanowni Widzowie, bardzo mi przykro, muszę zawiadomić że 3 października 2016 roku, nie zagram spektaklu „ Maria Callas. Master Class”. Postanowiłam solidarnie przyłączyć się do jednodniowego Strajku Kobiet Polskich, zorganizowanego w proteście przeciwko zamachowi na ich życie, prawa i wolność. Proszę o zrozumienie. Kasy teatrów będą zwracać pieniądze za bilety, oczywiście pracownicy Fundacji postarają się zadzwonić do tych z Państwa, którzy mają bilet na ten dzień i zaproponować także inne terminy, jak zwykle w takich wypadkach. Wysyłam pozdrowienia i ukłony. Proszę o zrozumienie – powiedziała Janda.

Ponadto, aktorka wyznała, że sama dokonała aborcji i dzięki temu uratowano jej życie.

– Dwa razy w życiu byłam w takiej sytuacji, że gdyby mi nie pomogli lekarze właśnie z ciążą to bym nie żyła. Dzisiaj, gdybym i się to zdarzyło, to by mnie już nie było od 80 r. na świecie. Lekarze uratowali mi życie – mówiła w Radiu Zet.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

...

Zobacz również