Ogromna afera rozsadzi rząd. Minister z PiS zamieszany w falę pożarów?

Ogromna afera rozsadzi rząd. Minister z PiS zamieszany w falę pożarów? Źródło: Fot. Wikimedia Commons

Były minister środowiska Jan Szyszko znalazł się w centrum gigantycznej afery. Przedstawiciele opozycji wysunęli pod jego adresem poważne oskarżenia, które mogą pogrzebać karierę polityka. Zarzucają byłemu ministrowi, że ten zamieszany jest w aferę pożarową.

W ostatnim czasie w całej Polsce spłonęły dziesiątki składowisk śmieci. Wiele ton odpadów zostało zniszczonych w nielegalny sposób, a zagraniczne media nazwały nasz kraj "palącym się śmietnikiem".

Jan Szyszko w poważnych tarapatach

Poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki oraz jego współpracownicy postanowili więc udowodnić, że winnym tej skandalicznej sytuacji jest były minister środowiska, Jan Szyszko. Skąd pomysł na tego typu oskarżenia? - Za czasów ministra Szyszki, czyli w 2017 roku wydano najwięcej zgód na import śmieci do Polski. Przełożyło się to na ponad 700 tys. ton odpadów, jakie trafiły do naszego kraju. (...) Jak już wiemy biznes oparty na składowaniu śmieci jest powiązany z szarą strefą. Doświadczamy tego widząc jak płoną kolejne składowiska - powiedział polityk opozycji w rozmowie z Wirtualną Polską. Sam Szyszko nie zdecydował się zająć głosu w tej kontrowersyjnej sprawie. Nawet bezpośrednio o nią zapytany stanowczo unikał odpowiedzi.

Odpowiedź na oskarżenia pod adresem polityka

Byłego ministra postanowili bronić przede wszystkim przedstawiciele Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Oto co  czytamy w ich oficjalnym stanowisku: - Żaden z pożarów, które miały miejsce w 2018r., nie dotyczył odpadów przywiezionych do Polski na podstawie zezwoleń. Zezwolenia na przywóz odpadów niebezpiecznych (np. zużytych olejów, akumulatorów, czy zmieszanych odpadów budowlanych) wydawane są tylko w sytuacji, gdy nie ma zastrzeżeń do działalności krajowej instalacji przetwarzającej przywożone odpady - napisano. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wróżka nie ma wątpliwości: „Kaczyński cierpi, niedługo zniknie”
  2. Przyłapali ich! Kaczyńskiego w szpitalu odwiedziła tajemnicza kobieta
  3. Co za afera! Minister PiS przypadkiem ujawniła najbardziej strzeżoną tajemnicę
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News