Historia pana Jana rozrywa serce na pół. Marzy tylko o rodzinnych świętach i kąpieli, bliscy go nie chcą

Historia pana Jana rozrywa serce na pół. Marzy tylko o rodzinnych świętach i kąpieli, bliscy go nie chcą Źródło: Facebook.com

Jan przeżył jedne z najsmutniejszych świąt w swoim życiu. Rodzina go odtrąciła, a staruszek nie marzył o niczym innym niż Wielkanoc spędzona z najbliższymi. Jego los chwyta za serce.

Jan jest 93-letnim mężczyzną, który wiele przeszedł w swoim życiu. Zaznał dramatu wojny, był więźniem politycznym i bardzo cierpiał. Mimo to, dożył sędziwego wieku, a jego stan zdrowia jest dosyć dobry. Senior jest w pełni świadomy, można z nim normalnie porozmawiać i miło spędzić czas w jego towarzystwie. Mimo to wciąż jest ciężarem dla swoich bliskich. To, co zrobili, jest okrutne.

Jan został porzucony przez rodzinę tuż przed świętami. Nie chcieli go w swoim domu

Dobry stan zdrowia seniora w pewnym momencie nieco się pogorszył i musiał zostać hospitalizowany. Lekarze sądzili, że pan Jan zostanie w szpitalu na święta. Coś się jednak zmieniło i emeryt został wypisany na dwa dni przed Wielkanocą. Mogłoby się wydawać, że rodzina będzie szczęśliwa, mogąc zaprosić staruszka do stołu. Okazało się jednak inaczej.

Czas mijał i nikt nie zgłosił się po mężczyznę. Senior był gotowy opuścić placówkę i czekał na kogoś ze swoich krewnych, nikt się jednak nie pojawił. Sytuacja w końcu zainteresowała pielęgniarkę, która postanowiła telefonicznie ponaglić bliskich.

Usłyszała wiele wymówek: że nie ma akurat osoby odpowiedzialnej za seniora, czy to, że trzeba poczekać, aż ktoś wróci z Sopotu. Usprawiedliwieniem miało być także mieszkanie na drugim piętrze budynku, co znacznie utrudnia transport Jana. Dla personelu szybko stało się jasne, że rodzina zwyczajnie nie chce odebrać emeryta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Senior cierpi przez swoją rodzinę. Sprawę zgłoszono do prokuratury

Pan Jan strasznie cierpi podczas pobytu w szpitalu. Wszystko przez atopowe zapalenie skóry, które wymaga specjalnej pielęgnacji. Bez kąpieli w wannie, z użyciem odpowiednich olejków i maści, choroba znacznie się nasiliła. Mężczyzna marzy o tym, by wykąpać się w odpowiednich dla siebie warunkach.

Pielęgniarka postanowiła zawiadomić prokuraturę, gdy po dwóch dniach nadal nikt nie zgłosił się po staruszka. Postanowiła zgłosić sprawę, oskarżając rodzinę o zaniedbanie. Dopiero podjęcie tak drastycznych kroków sprawiło, że krewni odebrali emeryta z placówki.

Senior był jednak doskonale świadomy, że rodzina nie chciała go w domu na Wielkanoc. Po raz kolejny w swoim życiu spotkał się z okrucieństwem ludzi. Takich osób jak pan Jan jest znacznie więcej - umieszczanie najstarszych członków rodu w szpitalach to częsty proceder przed świętami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Barbara Kurdej-Szatan w pociągającym stroju. Zmiotła całą konkurencję
  2. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego nikt się nie spodziewał!
  3. Porażająca wizja Jackowskiego zakłóciła wielkanocny spokój. Wstrząsające słowa o najbliższej przyszłości Polski
  4. Syn Małgorzaty Rozenek w centrum wielkanocnego skandalu. 9-latek powinien poczekać z tym do pełnoletności?
  5. Piekło na wielkanocnej libacji. 38-latek nie żyje, goście trzeźwieją
  6. Najtragiczniejsza Wielkanoc w Polsce od lat. Nie żyje 20 osób, wielu rannych

Źródło: Popularne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News