Kaczyński zastygł z przerażenia! Ma przeciwko sobie ludzi papieża

Kaczyński zastygł z przerażenia! Ma przeciwko sobie ludzi papieża Źródło: screen youtube.com

Jan Paweł II podczas swojego pontyfikatu ustanowił wielu biskupów, a jednym z nich był Kazimierz Nycz. Duchowny obecnie pełni funkcję kardynała, a jego słowa podczas ostatniej mszy świętej sprawiły, że Kaczyński zastygł z wrażenia.

Jan Paweł II bez wątpienia miał bardzo dobre wyczucie, jeżeli chodzi o ludzi. Papież jak mało kto potrafił wejrzeć w ludzkie sumienie, co było wręcz niezbędne, gdy mianował wielu duchownych na kluczowe funkcje w strukturach kościelnych. To on właśnie w 1988 mianował Kazimierza Nycza biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej, następnie w 2004 biskupem diecezjalnym diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Teraz kardynał Nycz podczas mszy świętej wprawił wszystkich członków rządu w osłupienie.

Jan Paweł II mianował go biskupem, teraz staje przeciwko PiS

Kardynał Kazimierz Nycz podczas niedzielnej mszy świętej dziękował Bogu za lata pracy Hanny Gronkiewicz-Waltz, kiedy sprawowała urząd prezydenta Warszawy. Jej rządy w stolicy wywołały masę kontrowersji, a także sprzeciwu zarówno ze strony obywateli, jak i członków aktualnego obozu władzy. Hanna Gronkiewicz-Waltz wielokrotnie była krytykowana za swoją politykę przez Jarosława Kaczyńskiego, jak i innych członków PiS. Jednak teraz okazało się, że była prezydent Warszawy ma po swojej stronie wielu duchownych, a nawet samego kardynała Nycza. Bez wątpienia słowa duchownego są potwornym ciosem dla członków obecnego rządu. Do tej pory to właśnie członkowie PiS zazwyczaj byli wychwalani z kościelnych ambon, a dla wielu katolików i partia ze względu na poglądy byłą tą jedyną właściwą. - Myślę, że stać nas na takie szersze spojrzenie, które pozwoli sprawiedliwie, prawdziwie i serdecznie popatrzeć na lata minione. Tylko człowiek, który widzi dalej, potrafi ocenić to, co się dokonuje czasem dzięki życiu i pracy jednego człowieka, który potrafi już tu na ziemi budować Królestwo Boże, do czego zostaje powołany. Dziękujemy Panu Bogu za lata prezydentury Hanny Gronkiewicz Waltz - mówił kardynał Nycz.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kościół przeciwko PiS?

Już jakiś czas temu głośno było o narastającym konflikcie pomiędzy Kaczyńskim a ojcem Tadeuszem Rydzykiem. W tym momencie wygląda na to, że partia, jak i rząd Kaczyńskiego coraz bardziej traci w ochach wielu duchownych, a co za tym idzie i wiernych. Pochwały kierowane pod kierunkiem Gronkiewicz-Waltz bez wątpienia odbiją się jeszcze szerokim echem w polskiej polityce. Według wielu może to być również zwiastun nadchodzącego zerwania sojuszu pomiędzy PiS-em i Kościołem katolickim. - Pani prezydent zawsze była zaprzyjaźniona z Panem Bogiem i Kościołem. Zaprzyjaźniona w tym najgłębszym wymiarze, gdzie w sumieniu, w sercu, dokonuje się decyzja człowieka, gdzie się dokonuje ta święta inspiracja, z którą się nie wychodzi na zewnątrz i nie chwali się nią, ale także nie wyraża poprzez słowa i gesty, i za to także chcemy w tej świętej Eucharystii Panu Bogu i pani prezydent podziękować - dodaje duchowny.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Były premier Polski w szpitalu! Żona boi się o jego życie
  2. „Jak trwoga to do Boga”! Oczy całej Europy zwrócone na Donalda Tuska
  3. W środę przeżyjemy prawdziwy koszmar! Warszawa sparaliżowana
  4. Znaki zodiaku i ich idealne połączenia. Jakich kobiet szukają mężczyźni?
  5. Ile zarabia Agnieszka Chylińska? Zarobki gwiazdy to kosmos
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News