Znieważył Jana Pawła II! Właśnie wpadł w ręce policji

Znieważył Jana Pawła II! Właśnie wpadł w ręce policji

Jan Paweł II to bez wątpienia jeden z najważniejszych i najznakomitszych Polaków w historii, który kilka lat po swojej śmierci niezmiennie darzony jest gigantycznym szacunkiem. Niedawno media rozpisywały się o przypadku bezczelnego i oburzającego znieważenia jego osoby. Teraz sprawca wpadł w ręce policji. 

Jan Paweł II zapisał się w historii naszego kraju jako postać wyjątkowa i niepowtarzalna. Całym swoim życiem udowadniał znaczenie wiary i Kościoła, a przez wiele lat sprawowania funkcji papieża dał się poznać jako osoba wyjątkowo szczera, bezkompromisowa i dążąca do zjednoczenia Kościoła oraz poprawienia burzliwych relacji katolików z ludźmi innych wiar. Dla milionów Polaków Jan Paweł II wciąż stanowi wzór do naśladowania i jest jasnym drogowskazem pokazującym, jak powinni żyć. Ostatnio jednak pojawiła się wstrząsająca informacja, iż ktoś dokonał bezczelnego znieważenia pamięci polskiego papieża. Teraz sprawca wpadł w ręce policji.

Jan Paweł II bezwstydnie znieważony

Pomnik papieża-Polaka stojący przy ulicy Hallera w Starogardzie Gdańskim oblany został czerwoną farbą, która ściekała z jego oczu. Akt wandalizmu wywołał ogromne oburzenie u tysięcy Polaków, którzy wyrazili swoje niezadowolenie w mediach społecznościowych. Szybko też znaleźli się ludzie, którzy postanowili sami zadbać o przywrócenie pomnika do właściwego stanu. Wkrótce po tym zdarzeniu kibice klubu piłkarskiego KP Starogard oraz lokalni działacze Kukiz'15 zdecydowali się połączyć siły i sami wyczyścić zniszczony pomnik upamiętniający papieża. Teraz pojawiła się informacja, iż policja znalazła osobę, przez którą Jan Paweł II został znieważony.

Sprawca wpadł już w ręce policji

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez lokalną policję, udało się już zatrzymać 38-letniego mieszkańca Starogardu Gdańskiego, który podejrzewany jest o ten bezczelny akt wandalizmu. - W wyniku analizy zabezpieczonych śladów, zapisów z kamery monitoringu, rozmów z okolicznymi mieszkańcami i pracy operacyjnej policjanci ustalili personalia podejrzanego - mówił Marcin Kunka ze starogardzkiej policji. Jak donosi portal TVP Info, zatrzymany "został przesłuchany i usłyszał zarzuty publicznego znieważenie pomnika i obrazy uczuć religijnych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Policja wystąpiła do prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanego dozoru policyjnego". Jan Paweł II pikio.pl Fot. Facebook/Tomasz Walczak ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL: 
  1. Mocne, historyczne słowa papieża Franciszka. Polski Kościół się wkurzy
  2. Ogromne kłopoty ministra PiS. Teraz musi wytłumaczyć się przed całą Polską
  3. Ilona Felicjańska oskarża byłego męża o swoje uzależnienie! „Przemoc psychiczna i…”
  4. Edytę i Czarka Pazurów dzieli 26 lat! Kim jest żona słynnego aktora?
  5. Przerażające słowa papieża Franciszka. Jest bardzo źle
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News