Po latach ujawniono! Niewiarygodne doniesienia o zamachu na Jana Pawła II

Po latach ujawniono! Niewiarygodne doniesienia o zamachu na Jana Pawła II Źródło: Godzina Zero: Zamach na papieża

Jan Paweł II 13 maja 1981 roku został zaatakowany przez zawodowego zabójcę. Cały świat wstrzymał oddech, a służby próbowały wyjaśnić, kto stał za strasznym czynem. Po latach ujawniono kolejne tropy w śledztwie. Czy władzom komunistycznym zależało na śmierci papieża?

Jan Paweł II od początku swojego pontyfikatu był wyjątkowym papieżem. Oprócz zaangażowania w naukę Kościoła, duchowny zabierał także głos w ważnych sprawach politycznych. Wyjątkowo istotne stały się dla niego losy Polski. Często odnosił się do komunistycznej władzy, a także obywateli, prosząc ich o modlitwę i walkę o swoje prawa. Na jaw wychodzą kolejne kulisy zamachu z 13 maja.

Czy władze komunistyczne chciały zabić papieża? Jan Paweł II miał zostać zamordowany 13 maja

Była środowa audiencja generalna. Papież pozdrawiał wiernych ze swojego papamobilu. Nagle obecni usłyszeli strzał, a Jan Paweł II osunął się na ziemię. Natychmiast przewieziono duchownego do szpitala, a świat zamarł. Oczekiwano w napięciu na wiadomości o stanie zdrowia głowy Kościoła. Katolicy byli przygotowani na najgorsze. Dwa pociski raniły papieża w brzuch, trzeci w łokieć i palec. Został zoperowany, a jego rehabilitacja trwała kilka tygodni. Duchowny postanowił jednak, że szybko wróci do swoich obowiązków. Swojemu oprawcy wybaczył.

Kim był Ali Agca?

Ali Agca był członkiem Szarych Wilków - organizacji terrorystycznej z Turcji. Wcześniej zamordował dziennikarza pisma "Milliyet". Gdy zatrzymały go służby włoskie, chętnie odpowiadał na pytania. W ocenie funkcjonariuszy był odważny i wyrachowany. Zamach, którego dokonał miał jeden cel: papież miał zginąć od strzałów. Podczas przesłuchania zamachowiec mówił o bloku komunistycznym, powiązanym z Bułgarią, Iranem i Watykanem. W pewnym momencie jego wersje zaczęły się wykluczać. Najbardziej zastanawiało jednak, że po wyjściu z więzienia zaczął głosić, że realizuje boski plan. Agca wspominał o tajemnicach fatimskich.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Tajemnica fatimska mówiła o tym, że duchowny odziany w biel ma zostać zabity pociskiem z broni palnej i z łuku. Po latach Agca ujawnił, że to on zrealizował to objawienie i że chciał zabić papieża, bo takie było przeznaczenie. Był finansowany ze środków organizacji terrorystycznej, jednak z w niej nikt nie wiedział o planach zamachowca. W tracie postępowania włoscy śledczy dotarli do materiałów, które mówiły o tym, że w organizację zamachu zaangażowane były władze komunistyczne. Niestety, dokładnej prawdy nie poznaliśmy. Okazuje się, że mglisty motyw zamachowca świadczyć może o próbie ukrycia rzeczywistych powodów próby zamordowania papieża. W 2010 roku Ali Agca wyszedł z więzienia.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Papież Franciszek zdecydował! Gigantyczne, rewolucyjne zmiany w Kościele
  2. Papież Franciszek zszokował wiernych! Przewidział datę swojej śmierci
  3. Benedykt XVI wreszcie przerwał milczenie! Wiernych zamurowało
  4. Znaki zodiaku, które stworzą szczęśliwy związek. Prawdziwi szczęściarze
  5. Znaki zodiaku, które mają nosa do interesów. Wróży im się duże pieniądze
Następny artykuł