99. urodziny Jana Pawła II. Szykuje się wielkie świętowanie

99. urodziny Jana Pawła II. Szykuje się wielkie świętowanie Źródło: youtube.com/ PRO100 zmoSTU

Jan Paweł II zostanie uczczony w wyjątkowy sposób. W 99. rocznicę urodzin jedynego Polaka zasiadającego na Piotrowym Tronie zorganizowane będą specjalne uroczystości, w których nie zabraknie występów artystycznych, wystaw i przedstawień. Jak widać, kult papieski jest nadal bardzo silny, a Polacy dogłębnie szanują postać i dokonania Karola Wojtyły.

Jan Paweł II obchodziłby w tym roku 99. urodziny. Z okazji rocznicy papieskich narodzin, mieszkańcy Wadowic, rodzimego miasta Karola Wojtyły postanowili uczcić pamięć Ojca Świętego i zorganizowali festyn, jakiego Polska jeszcze nie widziała. Znakomici artyści, występy i masa atrakcji - a wszystko po to, aby powspominać osiągnięcia i życie świętego Kościoła katolickiego.

Jan Paweł II zostanie uczczony we wzruszający sposób. Wadowice nie zapominają o najsłynniejszym mieszkańcu

Tegoroczne obchody papieskich urodzin rozpoczną się spotkaniem uczniów szkół, których patronem jest Jan Paweł II. Oprócz integracji młodzieży mszę poprowadzi ksiądz Stanisław Dziwisz, czyli wieloletni współpracownik polskiego papieża.

- Ogólnopolskie spotkanie uczniów ze szkół, których patronem jest św. Jan Paweł II, koncert orkiestr strażackich, a także widowisko muzyczne "Decalogue" to niektóre z wydarzeń, jakie odbędą się 18 maja w Wadowicach z okazji 99. urodzin papieża – podali organizatorzy obchodów rocznicowych.

Sami organizatorzy zapewniają, że tegoroczna rocznica urodzin papieża jest dopiero przedsmakiem tego, co zaplanowano na 100. rocznicę narodzin Karola Wojtyły.

Będzie to symboliczne zapoczątkowanie przygotowań do przypadającej w 2020 r. setnych urodzin papieża Polaka - przyznaje szefowa działu promocji wadowickiego magistratu, Małgorzata Targosz-Storch.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wielkie widowisko muzyczne uświetni uroczystości

Największym zainteresowaniem bez wątpienia cieszy się widowisko muzyczne "Decalogue", w trakcie którego wystąpią sławy polskiej i zagranicznej muzyki. Nie zabraknie udziału Levi Sakala, Mietka  Szcześniaka, Andrzeja Lamperta, Marcina Spennera i Piotra Łukaszewskiego oraz Orkiestry Filharmonii Śląskiej i Polskiego Chór Kameralny pod batutą Jana Łukaszewskiego.

Łączy ono nie tylko artystów z całego świata, ale również różne gatunki i style muzyczne. Inspiracją do stworzenia wszystkich kompozycji było dziesięć przykazań oraz nauczanie Jana Pawła II - mówi Magdalena Maślona z wadowickiego Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Radosne wieści! Dorota Szelągowska ma co świętować! Zewsząd spływają gratulacje
  2. Edyta Górniak ma KRÓTKIE włosy! Wygląda jak 20 LAT temu, gdy zaczynała karierę!
  3. Egzekucja domu Marcinkiewicza. Isabel: Będę mogła w końcu spłacić długi i spać spokojnie
  4. Ogromny skandal! 3-latek bez rąk wyrzucony z restauracji przez kierownika, bo jadł nogami
  5. Przełomowe słowa Franciszka ws. zakonnic. Takiej deklaracji jeszcze nie było
  6. Ale poślady! Kaja Paschalska pochwaliła się niebywale odważnym zdjęciem (Foto)
     

Źródło: Niezależna

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News