"Pokroiła Jana Pawła II"! Interweniowała policja

"Pokroiła Jana Pawła II"! Interweniowała policja

Jan Paweł II otaczany jest w Polsce ogromnym kultem. Świętego zalicza się do grona największych papieży i oczywiście najznamienitszych Polaków. Pewna kobieta w obronie Karola Wojtyły złożyła nawet zawiadomienie do policji.

Małopolskie Wadowice są niemal bez przerwy oblegane przez pielgrzymów z Polski i całego świata. Miasto jest w końcu miejscem narodzin i dojrzewania jednego z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych papieży w historii Kościoła. Jan Paweł II jest upamiętniany na różne sposoby. Władze Wadowic co roku organizują uroczyste obchody urodzin duchownego, na które z całego kraju przyjeżdżają tysiące osób. Są to głównie pielgrzymi, uczniowie szkół nazwanych imieniem papieża i orkiestry strażackie. W tym roku impreza zakończyła się skandalem i złożeniem zawiadomienia na policję. Jedna z mieszkanek Wadowic uznała, że doszło do bluźnierstwa i obrazy jej uczuć religijnych.

Jan Paweł II na torcie, który został pokrojony przez wiceburmistrz Wadowic

18 maja w Wadowicach odbyły się uroczystości związane z 98. rocznicą narodzin Karola Wojtyły. Z tej okazji władze miasta zamówiły tort pokaźnych rozmiarów. Zrobiony z 200 jajek wypiek udekorowany był wizerunkiem papieża-Polaka. Oddany modlitwie Jan Paweł II widnieje na nim w aureoli. Tort został pokrojony w uroczystej atmosferze przez wiceburmistrz Wadowic Ewę Całus. Nie spodobało się to jednej z mieszkanek miasta, która dwa miesiące po ceremonii złożyła skargę do policji. Kobieta zarzucała burmistrzowi, że pokroiła Jana Pawła II, a odcinając mu kawałek w miejscu, w którym znajdowała się głowa, obraziła jej uczucia religijne. Mundurowi przekazali jej sprawę prokuraturze. - Prowadziliśmy czynności sprawdzające. Materiały w tej sprawie zostały już wysłane prokuraturze w Wadowicach z postanowieniem o odmowie wszczęcia dochodzenia - powiedział "Gazecie Wyborczej" asp. szt. Dariusz Stelmaszuk. Głos w sprawie zabrała także oskarżona Ewa Całus. Jej zdaniem nie doszło do złamania żadnego prawa, gdyż tort nie jest przedmiotem kultu. - Aby stwierdzić, że zostały wypełnione znamiona czynu karalnego, trzeba uznać, że tort z wizerunkiem papieża jest przedmiotem czci religijnej, nie zaś zwykłym deserem - powiedziała "GW". Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Prokuratura zajmie się Agatą Dudą?! Pierwsza dama ma poważne kłopoty z prawem
  2. Wyjeżdżacie nad morze? Uwaga, nad Bałtykiem grasują groźni złodzieje, to ich sposób
  3. Zabijają zwierzęta i jeszcze się tym szczycą. Mieszają w to Boga
  4. Wszystko na temat przedłużania rzęs
źródło: wprost.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News