Szokujące fakty! Tego o Janie Pawle II nikt NIE WIEDZIAŁ

Szokujące fakty! Tego o Janie Pawle II nikt NIE WIEDZIAŁ Źródło: Fot. Wikipedia/Rob Croes

Ta niesamowita historia wywoła zapewne uśmiech na twarzy niejednego katolika. Jej wydźwięk jest bowiem całkowicie nieprawdopodobny i zadziwiający. Jan Paweł II miał skrywać niesamowitą tajemnicę, dotyczącą tego, co ostatecznie doprowadziło go do wyboru kapłańskiej posługi.

2 kwietnia niezwykle sentymentalnie obchodzimy kolejną rocznicę śmierci uwielbianego przez wiernych z całego świata papieża Polaka. Karol Wojtyła był bowiem człowiekiem niezwykłej wrażliwości, którą każdego dnia miał przekładać na pracę duszpasterską.

Jan Paweł II i jego tajemnice

Dlaczego jednak młody Jan Paweł II zdecydował się na posługę w roli kapłana? Na to pytanie odpowiedzieć ma niesamowita teoria. Ojciec przyszłego papieża, sierżant Karol Wojtyła Senior brał udział w bitwie pod Gorlicami w 1915 roku. Aby Bóg pozwolił mu wyjść z niej żywy, mężczyzna złożył mu wyjątkową przysięgę.

Niezwykła historia papieża

- Panie Boże, jeśli sprawisz, że wrócę do domu z wojny cało, to mój syn zostanie nie tylko księdzem, ale i prałatem, i biskupem, i kardynałem, i nawet papieżem - obiecał ponoć ojciec Jana Pawła II. Co ciekawe, wiele lat później jego słowa zamieniły się w rzeczywistość. O sprawie opowiedział za to polonijnemu dziennikarzowi Stanisławowi Dąbrowskiemu ksiądz Seweryn Koszyk, którego ojciec towarzyszył Wojtyle Seniorowi podczas bitwy i także w tamtym czasie zawierzył swe dziecko Bogu.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Chcą zlinczować Morawieckiego! Wszystko przez wpis o JPII
  2. OSTRZEŻENIE! Jan Paweł II przed śmiercią wyjawił największą tajemnicę Kościoła
  3. Szokujące słowa Lecha Wałęsy w rocznicę śmierci Jana Pawła II
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News