Nie żyje wielki Polak, przyjaciel TVN i Jana Pawła II. Cały kraj w żałobie

Nie żyje wielki Polak, przyjaciel TVN i Jana Pawła II. Cały kraj w żałobie

Jan Paweł II, w ocenie biskupa Tadeusza Pieronka był papieżem, który otworzył drzwi do Kościoła. Episkopat właśnie poinformował o śmierci jednego z najważniejszych duchownych w Polsce. Miał 84 lata.

Jan Paweł II w jego ocenie zmienił historię świata. Tadeusz Pieronek bacznie przyglądał się pontyfikatowi papieża Polaka i pomagał środowiskom, które działały na rzecz prawa do demokracji. O jego śmierci właśnie poinformował Episkopat.

Tadeusz Pieronek nie żyje. Czy Jan Paweł II z nim współpracował?

- Dziś wieczorem w Krakowie zmarł bp Tadeusz Pieronek, był biskupem pomocniczym sosnowieckim (1992-1998), sekretarzem Generalnym KEP w latach 1993-1998, rektorem PAT w Krakowie w latach 1998-2004. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie... - pojawiło się dzisiaj na profilu Episkopatu w mediach społecznościowych. Biskup Tadeusz Pieronek pełnił rozmaite funkcje w Kościele. Duchowny przez wiele lat był krajowym duszpasterzem prawników, a także uczestniczył w pracach Centrum Obywatelskich Inicjatyw Ustawodawczych Solidarności.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Biskup miał duży wpływ na formowanie polskiego duchowieństwa i ponad wszystko zauważał ogromny wpływ na zmiany na świecie, które przyniósł pontyfikat Jana Pawła II. Prosząc o modlitwę, żegnają go najważniejsze postaci polskiego Kościoła, jak i politycy.

Przyjaciel papieża i TVN

To właśnie święcenia biskupie otrzymał od Jana Pawła II. Tadeusz Pieronek zawsze podejmował dialog na temat działania polskiego papieża i po jego śmierci zapewniał, że duchowny miał niebagatelny wpływ na losy świata. Biskup chętnie się wypowiadał w telewizji TVN na aktualne tematy związane z wiarą. W październiku, odniósł się do problemu pedofilii w Kościele i ze smutkiem zauważył, że każdy przypadek jest klęską człowieka. W swojej książce, która się ukazała w 2018 roku napisał o tym, w jaki sposób dzisiaj należy interpretować wiarę i na jakie niebezpieczeństwa czyhają na wiernych. W 2014 roku Bronisław Komorowski odznaczył duchownego Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski. W 2011 roku Pieronek został odznaczony tytułem doctor honoris causa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Został wyróżniony dziesiątkami medali i tytułów, które płynęły zarówno od instytucji, jak i od polskiej prasy. Jego działania wpisały się w świadectwo Jana Pawła II. W rozmowach Pieronka to właśnie papież zajmował wyjątkowe miejsce. Biskupa żegnają najważniejsze postaci polskiej i zagranicznej polityki. O odejściu i pięknej relacji powiedział Donald Tusk za pomocą swoich mediów społecznościowych.  1. Fani w SZOKU, wylał się hejt. Oto partner Magdaleny Cieleckiej 
  2. ZNAKI ZODIAKU NA 2019 ROK. Co cię czeka?
  3. Papież Franciszek znów naraził się duchownym. Padły mocne słowa i ostrzeżenia
  4. Politycy nie cierpią papieża Franciszka. Ujawniono właśnie dlaczego
  5. Szokująca przepowiednia nt. śmierci papieża Franciszka! Spełnia się na naszych oczach
Następny artykuł