Nie żyje wielki Polak, przyjaciel TVN i Jana Pawła II. Cały kraj w żałobie

Nie żyje wielki Polak, przyjaciel TVN i Jana Pawła II. Cały kraj w żałobie

Jan Paweł II, w ocenie biskupa Tadeusza Pieronka był papieżem, który otworzył drzwi do Kościoła. Episkopat właśnie poinformował o śmierci jednego z najważniejszych duchownych w Polsce. Miał 84 lata.

Jan Paweł II w jego ocenie zmienił historię świata. Tadeusz Pieronek bacznie przyglądał się pontyfikatowi papieża Polaka i pomagał środowiskom, które działały na rzecz prawa do demokracji. O jego śmierci właśnie poinformował Episkopat.

Tadeusz Pieronek nie żyje. Czy Jan Paweł II z nim współpracował?

- Dziś wieczorem w Krakowie zmarł bp Tadeusz Pieronek, był biskupem pomocniczym sosnowieckim (1992-1998), sekretarzem Generalnym KEP w latach 1993-1998, rektorem PAT w Krakowie w latach 1998-2004. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie... - pojawiło się dzisiaj na profilu Episkopatu w mediach społecznościowych. Biskup Tadeusz Pieronek pełnił rozmaite funkcje w Kościele. Duchowny przez wiele lat był krajowym duszpasterzem prawników, a także uczestniczył w pracach Centrum Obywatelskich Inicjatyw Ustawodawczych Solidarności.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Biskup miał duży wpływ na formowanie polskiego duchowieństwa i ponad wszystko zauważał ogromny wpływ na zmiany na świecie, które przyniósł pontyfikat Jana Pawła II. Prosząc o modlitwę, żegnają go najważniejsze postaci polskiego Kościoła, jak i politycy.

Przyjaciel papieża i TVN

To właśnie święcenia biskupie otrzymał od Jana Pawła II. Tadeusz Pieronek zawsze podejmował dialog na temat działania polskiego papieża i po jego śmierci zapewniał, że duchowny miał niebagatelny wpływ na losy świata. Biskup chętnie się wypowiadał w telewizji TVN na aktualne tematy związane z wiarą. W październiku, odniósł się do problemu pedofilii w Kościele i ze smutkiem zauważył, że każdy przypadek jest klęską człowieka. W swojej książce, która się ukazała w 2018 roku napisał o tym, w jaki sposób dzisiaj należy interpretować wiarę i na jakie niebezpieczeństwa czyhają na wiernych. W 2014 roku Bronisław Komorowski odznaczył duchownego Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski. W 2011 roku Pieronek został odznaczony tytułem doctor honoris causa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Został wyróżniony dziesiątkami medali i tytułów, które płynęły zarówno od instytucji, jak i od polskiej prasy. Jego działania wpisały się w świadectwo Jana Pawła II. W rozmowach Pieronka to właśnie papież zajmował wyjątkowe miejsce. Biskupa żegnają najważniejsze postaci polskiej i zagranicznej polityki. O odejściu i pięknej relacji powiedział Donald Tusk za pomocą swoich mediów społecznościowych.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Fani w SZOKU, wylał się hejt. Oto partner Magdaleny Cieleckiej 
  2. ZNAKI ZODIAKU NA 2019 ROK. Co cię czeka?
  3. Papież Franciszek znów naraził się duchownym. Padły mocne słowa i ostrzeżenia
  4. Politycy nie cierpią papieża Franciszka. Ujawniono właśnie dlaczego
  5. Szokująca przepowiednia nt. śmierci papieża Franciszka! Spełnia się na naszych oczach
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News