Papież Jan Paweł II jest postacią podziwianą i szanowaną na całym świecie. W Świnoujściu doszło jednak niestety do zadziwiających katolików zdarzeń, które miały zbezcześcić postać głowy Kościoła. Internet obiegły już nawet wykonane w ich czasie zdjęcia.

Do polskich nabrzeży przybił w ostatnim czasie żaglowiec STS Kruzensztern. Chociaż dla turytów okazał się on nadzwyczajną atrakcją, zachowanie jednego z członków załogi zdecydowanie oburzyło internautów.

Jan Paweł II zbezczeszczony

Mężczyzna opublikował bowiem w sieci zdjęcie, na którym „dusi” popiersie Jana Pawła II. Całość opatrzył także kontrowersyjnym opisem: „Ruscy nie potrafią, tak?”.

– To musiał być wybryk. Będziemy kontaktować się z kapitanem żaglowca Kruzensztern. Teraz jest to utrudnione ze względu na to, że jednostka jest na morzu – powiedział na temat zachowania marynarza Robert Karelus, pełniący funkcję rzecznika prezydenta miasta.

– Ale jednak to się stało. To zostało opublikowane i tak naprawdę przykro jest dla wszystkich. I stronie rosyjskiej i przede wszystkim nam – dodał także przedstawiciel urzędu.

Czy marynarz poniesie konsekwencje?

Kapitan żaglowca przeprosił już za zachowanie jednego z podwładnych. Internauci żądają jednak obecnie m.in. usunięcia mężczyzny z pokładu jednostki.

Jan Paweł II popiersie
Fot. Facebook

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skąd ogromna emerytura Kaczyńskiego? Wiemy dlaczego dostaje więcej od innych Polaków
  2. Afera w UE! Tusk ostro zaatakował Niemcy
  3. Kaczyński ZABRONIŁ Pięcie mówić o kochance?! „Muszę milczeć”

Czy uważasz, że marynarz powinien zostać ukarany za swe zachowanie?

Loading ... Loading ...

Unikalne zdjęcia z życia świętego Jana Pawła II


11 szokujących faktów o zamachu na Jana Pawła II [ZDJĘCIA]

Zobacz również