Co się stało przy grobie Jana Pawła II?! To rozrywa serce

Co się stało przy grobie Jana Pawła II?! To rozrywa serce

Jan Paweł II umierał na oczach całego katolickiego świata. Papieża żegnały w Watykanie tysiące wiernych. Do dziś przybywają oni na grób świętego Polaka tworząc piękną, świąteczną tradycję. Rytuał rozrywa serca.

Jan Paweł II pozostaje wspominany przez wiernych i hierarchów kościelnych. Choć od jego śmierci minie wkrótce 14 lat, pamięć po nim i jego homiliach pozostaje żywa.

Piękna tradycja przy grobie papieża. Jan Paweł II i wigilijne spotkania wiernych

Grób papieża Polaka należy do najchętniej odwiedzanych miejsc przez wiernych, ale i turystów. Zaznaczmy, że nie chodzi wyłącznie o zobaczenie miejsca pochówku Ojca Świętego. Polscy wierni od lat spotykają się przy grobie Jana Pawła II o tej samej porze. Od Wigilii, 24 grudnia, wraz z duchownymi przybywają do Bazyliki św. Piotra, gdzie spoczywa papież Polak. Oddają się wówczas pięknej i mającej już kilkanaście lat tradycji. Po wigilijnych obrządkach śpiewają kolędy, do których od dekad papież był szczególnie przywiązany. Duchowni głoszą przy grobie Polaka kazania, nawiązujące do świątecznych homilii i przekonań Jana Pawła II. Nie inaczej było w ostatnie święta. Pod koniec 2018 roku pod grób Jana Pawła II przybyli wierni i duchowni w osobach kardynałów Zenona Grocholewskiego, Stanisława Ryłko, czy Konrad Krajewskiego. Homilię przy miejscu pochówku wygłosił rektor Polskiego Papieskiego Instytutu Kościelnego w Rzymie ks. Adam Sycz. - Trzeba najpierw uznać, że człowiek się popsuł i nadal się psuje,  aby mocniej się ucieszyć z naprawy człowieka – mówił ks. Adam Sycz cytowany przez tygodnik katolicki "Niedziela". Zaznaczył też na czym polega radość świąt Bożego Narodzenia. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: – Radość z Bożego Narodzenia jest proporcjonalna do świadomości zepsucia. Gdy ktoś w pokorze, w prawdzie o sobie, stanie i wie, że w jednym, czy w drugim sektorze życia potrzebuje naprawy, to taki człowiek mocno się ucieszy - powiedział. Atmosfera wspólnotowego przeżywania świąt przy grobie wybitnego Polaka chwyta za serca. Tym bardziej, że jako papież ale jeszcze i jako Karol Wojtyła, był wierny spotkaniom wigilijnym. Mimo wielu obowiązków codzienności nigdy nie odpuszczał świąt i kolędowania.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Polakom opadły szczeki. Oto ile lat Doda ma NAPRAWDĘ
  2. Ujawniono MOCNE zdjęcie męża Wellman. Co na to fani?!
  3. Kiedy Jan Paweł II został papieżem? Ten dzień był przełomem dla świata
  4. Jan Paweł II: Śmierć, tajemnice i kontrowersje wokół papieża Polaka
  5. Niewiarygodne. Ta informacja o wielkiej gwieździe TVN to gigantyczne zaskoczenie!
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News